Jarosław Miłkowski

Gorzów i okolice "w skrócie": będzie referendum

Gorzów i okolice "w skrócie": będzie referendum Fot. Archiwum
Jarosław Miłkowski

Radni Witnicy zdecydowali wczoraj, że na przełomie maja i czerwca odbędzie się referendum w sprawie odwołania burmistrza Dariusza Jaworskiego. A co poza tym słychać w Gorzowie i okolicy?

O losie burmistrza Witnicy przesądzi referendum
Radni Witnicy zdecydowali wczoraj, że na przełomie maja i czerwca odbędzie się referendum w sprawie odwołania burmistrza Dariusza Jaworskiego (wśród zarzutów jest m.in. spór ze starostą gorzowskim).

Wojewoda uratował ośrodek. Na razie...
Wojewoda Władysław Dajczak unieważnił uchwałę rady miasta dotyczącą likwidacji Placówki Wsparcia Dziennego przy ul. Puszkina (dla dzieci z rodzin objętych pomocą społeczną, pisaliśmy o tym w „GL”). O unieważnienie zwróciła się działaczka Ludzi dla Miasta Alina Czyżew-ska, bo - jak dowodziła - uchwałę przyjęto z naruszeniem statutu miasta (pod uchwałą była opinia szefowej ośrodka pomocy, a nie skarbniczki miasta). Magistrat jeszcze dokumentu nie ma, więc nie wypowiada się o przyszłości ośrodka.

W magistracie będzie fachowiec
Hanna Gill-Piątek, która dotychczas pracowała w Urzędzie Miasta w Łodzi, od 1 kwietnia będzie kierowała wydziałem spraw społecznych. Gill-Piątek to fachowiec od rewitalizacji. Rekomendowali ją Ludzie dla Miasta.

Klub radnych jest coraz większy
Powiększa się Gorzów Plus, klub radnych, który powstał w grudniu zeszłego roku. Dołączył do niego Patryk Broszko (wystąpił z PO) oraz Aleksandra Górecka (radną zostanie w środę, do rady wchodzi na miejsce Ewy Hornik z Ludzi dla Miasta, która została szefową wydziału kultury i sportu).

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.