Gorzów i okolice "w skrócie": jest łatwiejszy sposób na komunalne mieszkanie

Czytaj dalej
Fot. Jakub Pikulik
Tomasz Rusek

Gorzów i okolice "w skrócie": jest łatwiejszy sposób na komunalne mieszkanie

Tomasz Rusek

Już tylko do 17 czerwca możecie zgłaszać się do miejskiego programu „mieszkanie za remont”.

Uwaga: to oferta wyłącznie dla rodzin, które są liście oczekujących na lokale zamienne; na zamianę z urzędu z uwagi na zły stan zdrowia albo znajdują się w rejestrze przydziału lokali mieszkalnych na czas nieoznaczony na rok 2016. Tym razem miasto ma w ofercie 38 mieszkań. Kto zgodzi się wyremontować któreś za swoje pieniądze (nie będzie zwrotów!) może zostać jego najemcą w przy¬spieszonym trybie.
Więcej informacji: pod numerem 95 735 57 56 lub w wydziale spraw społecznych przy ul. Teatralnej 26.

Bierzesz telefon, a tam... puszcza!
Nadleśnictwo Kłodawa wraz z przyrodnikami, miłośnikami natury i historykami stworzyło aplikację z informacjami o Puszczy Gorzowskiej. Wystarczy ściągnąć ją na komórkę (działa na wszystkich systemach) i już zawsze będziemy mieć pod ręką informacje, ciekawostki, opisy tras oraz dane o faunie i florze całej puszczy. W czasie spaceru mogą okazać się bezcenne! Aplikację znajdziecie na stronie puszczagorzowska.pl. Jest bezpłatna!

Przyjdź na dyżur do radnego Zwierzchlewskiego
W środę dyżuruje gorzowski radny klubu Gorzów Plus. Każdy mieszkaniec może się zgłosić do niego między 12.00 a 13.00 w gabinecie nr 219 w Urzędzie Miasta.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.