Jarosław Miłkowski

Gorzów i okolice "w skrócie": kierowcy pędzą przez miasto

Gorzów i okolice "w skrócie": kierowcy pędzą przez miasto Fot. KWP Gorzów
Jarosław Miłkowski

- Tylko w ciągu dwóch dni policjanci drogówki zatrzymali prawo jazdy aż sześciu kierowcom - mówi Tomasz Bartos z policji. A co poza tym słychać w Gorzowie i okolicach?

W Lipkach Wielkich zbierają na święta
Parafialny Caritas w Lipkach Wielkich prowadzi wielkanocną zbiórkę żywności dla Polaków z ukraińskiego Stryja. Dziś oraz w najbliższy piątek i kolejną środę żywność będzie można zostawić w sali wiejskiej w Lipkach Wielkich. Przedstawiciele Caritasu czekać tam będą od 17.00 do 18.00.

Na święta będzie w mieście czyściej
Centrum Integracji Społecznej porządkuje ulice i sprząta śmieci w mieście. Gdzie pojawią się w tym tygodniu sprzątający? Na liście są ulice: Traugutta, Myśliwska, Ogrodowa, Rondo Gorzowskie, Krótka, Konopnickiej, KRN. Będą także na miejskim targowisku oraz w Parku Drogowskazów, w centrum miasta oraz w Mosinie. W każdym z tych miejsc uczestnicy CIS-u oprócz sprzątnięcia śmieci, zgarniać będą także piasek, który zalega jeszcze po zimie.

Po wsi i mieście piraci gnają ponad 100 km/h
- Tylko w ciągu dwóch dni policjanci drogówki zatrzymali prawo jazdy aż sześciu kierowcom - mówi Tomasz Bartos z policji. „Rekordzistą” wśród zatrzymanych był 64-latek. Ul. Piłsudskiego w Gorzowie jechał 121 km/h. Na tej ulicy zatrzymano zresztą najwięcej piratów. 100 km/h przekroczyli tu też 40-letni kierowca forda i 22-latek jadący citroenem. W niechlubnym gronie zatrzymanych znalazł się też 28-latek, który jechał przez Baczynę aż 107 km/h.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.