Jarosław Miłkowski

Gorzów i okolice "w skrócie": kto pędzi 192 km/h?

Gorzów i okolice "w skrócie": kto pędzi 192 km/h? Fot. Archiwum "GL"
Jarosław Miłkowski

Policjanci z komendy powiatowej w Sulęcinie zatrzymali mieszkańca powiatu słubickiego, który na drodze krajowej nr 22 pędził 192 km/h (przy ograniczeniu do 90 km/h). Kierowca za ten wybryk zapłacił mandat. Dostał też 10 punktów karnych.

Pionierzy przyjechali do miasta 71 lat temu
W sobotę pionierzy złożyli kwiaty pod Pomnikiem Pioniera na bulwarze oraz spotkali się z prezydentem i kilkoma radnymi. Obchodziliśmy bowiem 71. rocznicę ustanowienia polskiej administracji w naszym mieście. Pierwsi polscy mieszkańcy przyjechali do zajętego przez Armię Czerwoną Landsberga 27 marca 1945 r. Dzień później miasto miało już swojego polskiego burmistrza. Został nim Piotr Wysocki.

Posłowie chcą się spotkać także z Tobą
Dziś o 17.30 w sali 110 biblioteki wojewódzkiej (róg ul. Sikorskiego i Kosynierów Gdyńskich) odbędzie się spotkanie lubuskich posłów i senatorów z mieszkańcami.

Szkoły się wzbogacą
Szkoły w Kłodawie i Różankach dostaną do 2018 r. 400 tys. zł m.in. na pracownie przedmiotowe, meble i szkolenia.

Kotłują się pomysły
Dziś o 16.45 w Kotłowni Pomysłów w Maszewie spotkanie w sprawie utworzenia strefy gier oraz pogotowia matematycznego.

Jedzie bus 500 Plus
Dziś o 9.00 przed urzędem w Lubiszynie, a o 12.00 przed urzędem w Witnicy stanie „bus informacyjny” programu Rodzina 500 plus.

Strach się bać!
Pędził audi 192 km/h!
Policjanci z komendy powiatowej w Sulęcinie zatrzymali mieszkańca powiatu słubickiego, który na drodze krajowej nr 22 pędził 192 km/h (przy ograniczeniu do 90 km/h). Kierowca za ten wybryk zapłacił mandat. Dostał też 10 punktów karnych.

Za darmo możesz zbadać siebie i dziecko
Już od dziś do piątku w przychodni przy ul. Słubickiej w Rzepinie są organizowane darmowe badania profilaktyczne. Mogą skorzystać z nich dzieci i młodzież w wieku od 7 do 19 lat oraz dorośli od 40 do 64 lat. Będzie można zrobić badania podstawowe, np. pomiar ciśnienia krwi, ale też specjalistyczne, jak choćby TSH czy poziomu cholesterolu (w tym cholesterolu całkowitego, cholesterolu HDL, LDL) oraz trójglicerydów, a także badanie ogólne moczu oraz kreatyniny. Chętni na badanie mogą się zgłaszać codziennie od 8.00 do 10.00.

Przy młynie może dojść do katastrofy
Urząd gminy w Zwierzynie zwrócił się do pieszych, rowerzystów oraz kierowców, aby nie korzystali z ul. Szkolnej w pobliżu starego młyna, który spłonął w połowie marca. Powód? Istnieje poważne zagrożenie katastrofą budowlaną i transportową. Z tego powodu obok młyna nie mogą już jeździć autobusy. Gmina zabiega o zmianę organizacji ruchu.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.