Gorzów i okolice "w skrócie": nie zdziw się, gdy w autobusie zaczepi cię ankieter

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzów i okolice "w skrócie": nie zdziw się, gdy w autobusie zaczepi cię ankieter

Tomasz Rusek

We wtorek, 22 marca ruszyły wielkie badania dotyczące komunikacji publicznej. Wynajęta przez urząd firma Biostat z Rybnika do połowy czerwca musi przepytać tysiąc pasażerów od 16 do 75 roku życia.

Magistrat chce się dowiedzieć, jak, kiedy, na jakich kierunkach i dlaczego korzystamy z autobusów i tramwajów. Ma to urzędnikom pomóc w stworzeniu nowej siatki połączeń: bardziej przyjaznej i odpowiadającej naszym potrzebom.

W środę radnych Gorzowa czeka pracowita sesja
Kilka dni temu ujawniliśmy, że Aleja Odrodzenia ma zmienić nazwę na al. ks. prałata Witolda Andrzejewskiego. Mieliśmy rację - dziś na sesji radni oficjalnie zajmą się taką uchwałą. Jeśli większość będzie „za”, mieszkańców nie czekają żadne wydatki - przy tej ulicy nie ma żadnego domu ani zakładu.

Na sesji będzie także mowa o propozycji sieci Lidl: chce ona bez przetargu na dziesięć lat wydzierżawić działkę miejską przy ul. Matejki, na której wybuduje - za swoje! - parking i drogi dojazdowe. Co ważne, postój będzie ogólnodostępny i sieć Lidl po ustaniu dzierżawy (w 2026 r.) nie będzie się domagała od urzędu zwrotu kosztów.
Podczas obrad poznamy też szczegóły raportu o miejskich inwestycjach w 2015 r. Sesja jest otwarta dla obywateli. Można nawet zabierać na niej głos.

Kłodawa: przyjdź na obrady. To twoje prawo
Początek obrad w środę o 10.00 w sali przy ul. Jeziornej. Sesja jest otwarta dla mieszkańców. Warto przyjść, bo sprawozdanie złoży zakład komunalny i ośrodek pomocy społecznej. Będzie też mowa o pomocy bezdomnym zwierzętom.

Deszczno: są duże pieniądze na usuwanie azbestu
Gmina zdobyła z Funduszu Ochrony Środowiska w Zielonej Górze niemal 190 tys. zł na usuwanie azbestu. Urzędnicy dofinansują w sumie 60 takich przedsięwzięć (z naboru, który był w zeszłym roku).
Zgodnie z planem do 2032 r. Deszczno chce być gminą wolą od azbestu.

Santok/Lipki wielkie: rezerwuj już czas na taneczny festiwal!
Będzie świetna muzyka i jeszcze lepsi tancerze - w hali sportowej zespołu szkół w Lipkach Wielkich trwają przygotowania do II Festiwalu Zespołów Tanecznych. Impreza rozpocznie się 2 kwietnia o 11.00.

Lubiszyn: Pomóż jednostce jednym procentem
W zeszłym roku lubiszyńscy strażacy - ochotnicy dostali od was prawie 500 zł z jednego procenta podatku. Kupili za to rękawice i specjalistyczne kaski. Teraz znowu proszą o wpisanie ich jednostki do PIT-a. Jak? Sprawdźcie na ich facebookowym profilu OSP Lubiszyn.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.