Gorzów i region "w skrócie": zbliża się ważny dzień dla rodziców trzylatków!

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzów i region "w skrócie": zbliża się ważny dzień dla rodziców trzylatków!

Tomasz Rusek

Wielkimi krokami zbliża się finał naboru do miejskich przedszkoli. W czwartek jest ostatni dzień, by pisemnie potwierdzić wolę zapisu dziecka do przedszkola, do którego zostało zakwalifikowane (takie listy były wywieszone 22 marca).

Uwaga: to niezbędna formalność, kto jej nie dopełni, może stracić miejsce w placówce!
Pełne wyniki naboru zostaną zaprezentowane 4 kwietnia o 12.00. Dwa dni później ruszy nabór uzupełniający.

Ta lista trafi prosto w ręce prezydenta

Cztery pomysły „edukacyjne” mają szansę na realizację w 2017 r. w ramach gorzowskiego budżetu obywatelskiego. Ostateczna lista rekomendowana do wykonania to: budowa boiska przy SP 10 na Towarowej, budowa boiska przy szkole na ul. Dunikowskiego, budowa boisk przy Elektryku oraz montaż stojaków rowerowych przy ul. Dąbrowskiego.

W Witnicy 16 rodzin będzie mieć swojego asystenta

Witnica zdobyła z urzędu wojewódzkiego 30 tys. zł dotacji na działalność asystenta rodziny. Ten pracownik socjalny będzie opiekował się 16 rodzinami. Ma za zadanie m.in. „przygotować plan pomocy i wspólnie z rodziną zatwierdzić go i realizować. Jego działania mają usamodzielnić rodzinę, którą się opiekuje” - informuje witnicki urząd.

To oferta dla dzieci i dla całych rodzin z gminy Deszczno

Pogotowie matematyczne i Strefa Gier Towarzyskich - takie atrakcje szykuje Kotłownia Pomysłów w Maszewie. To nowa inicjatywa. Jak, kiedy, dla kogo i w jakich godzinach organizować spotkania pogotowia i strefę gier? Decyzje zapadną 4 kwietnia podczas zebrania organizacyjnego. Początek o 16.45 w kotłowni.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.