Gorzów: ile ma prezydent, ile radny, a ile szefowie miejskich spółek? Zajrzeliśmy do oświadczeń, które niedawno złożyli [GALERIA]

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzów: ile ma prezydent, ile radny, a ile szefowie miejskich spółek? Zajrzeliśmy do oświadczeń, które niedawno złożyli [GALERIA]

Tomasz Rusek

Kto jest najbogatszy? Kto jeździ najlepszym autem? A kto zarabia ponad 220 tys. zł rocznie? Odpowiedzi są w oświadczeniach majątkowych. Przejrzeliśmy te prezydenta, jego zastępców, radnych i szefów miejskich spółek.

Najbogatszy? Zdecydowanie radny Jerzy Synowiec, wzięty prawnik, który ma dom za 1,5 mln zł i spory majątek. Samych oszczędności posiada 340.000 zł (w funduszach kapitałowych). Jeździ też najlepszym samochodem: luksusowym i szybkim porsche panamera z 2011 r.

Najlepiej zarabiający? Szef Rady Miasta Sebastian Pieńkowski jako szef gorzowskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa zarobił w zeszłym roku ponad 220 tys. zł brutto. Przebija takim wynagrodzeniem prezydenta i wszystkich wiceprezydentów. Tuż za nim są niektórzy szefowie miejskich spółek.

Pozostało jeszcze 32% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Aktualnie na Górczynie. Lubię pożartować, więc śmiało mogę napisać, że interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Wy też?
Z Gazetą Lubuską współpracuję od 2002 r., a pracuję w niej trzy lata krócej. Kiedy ten czas zleciał?
Zawodowo bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim (Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Pszczew, Przytoczna). Piszę nie tylko artykuły z tych i o tych okolicach, ale robię też tam wiele zdjęć, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dodatkowo od 2019 r. z radością administruję facebookowym profilem Głos Międzyrzecza i Skwierzyny, gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji i kapitalnych zdjęć z tej części woj. lubuskiego. Jesteśmy czynni całą dobę!
Jeśli mieszkacie w okolicy, koniecznie tam zajrzyjcie, polubcie profil i bądźcie z nami. Z "nami", bo jest nas tam już ponad 14 tysięcy!
Oczywiście zajmuję się życiem Gorzowa: gospodarką komunalną, inwestycjami, transportem, administracją publiczną, lokalnym samorządem.
Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl. Czekam na Wasze wiadomości!

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.