Tomasz Rusek

Gorzów: Jak od nowego przystanku dojść do szpitala? Ulicą, ulicą, drodzy gorzowianie. Bo chodnika jeszcze nie ma [GALERIA]

Dojście do szpitala wiedzie teraz ulicą. W przyszłym roku ma być zbudowany nowy chodnik Fot. Tomasz Rusek Dojście do szpitala wiedzie teraz ulicą. W przyszłym roku ma być zbudowany nowy chodnik
Tomasz Rusek

Dostaliśmy skargę mieszkańców na... nowiutkie przystanki MZK wzdłuż przebudowanego torowiska na ul. Walczaka. Poszło o chodnik, a dokładnie jego brak. Byliśmy na miejscu. Narzekający mają dużo racji.

Żeby wyjaśnić, o co chodzi, najpierw trzeba przypomnieć, jak było przed przebudową. Wcześniej tramwaj jadący z pętli Silwana w stronę centrum zatrzymywał się na przystanku usytuowanym przy starej kapliczce (dziś to klinika weterynaryjna). Dokładnie pomiędzy szpitalem a blokami przy ul. Dowgielewiczowej.

 • Jest bardzo wąsko dla samochodów, więc gdzie tam jeszcze mają się zmieścić ludzie?
 • A co będzie jak przyjdzie zima?
 • O wypadek będzie nietrudno.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Aktualnie na Górczynie. Lubię pożartować, więc śmiało mogę napisać, że interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Wy też?
Z Gazetą Lubuską współpracuję od 2002 r., a pracuję w niej trzy lata krócej. Kiedy ten czas zleciał?
Zawodowo bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim (Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Pszczew, Przytoczna). Piszę nie tylko artykuły z tych i o tych okolicach, ale robię też tam wiele zdjęć, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dodatkowo od 2019 r. z radością administruję facebookowym profilem Głos Międzyrzecza i Skwierzyny, gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji i kapitalnych zdjęć z tej części woj. lubuskiego. Jesteśmy czynni całą dobę!
Jeśli mieszkacie w okolicy, koniecznie tam zajrzyjcie, polubcie profil i bądźcie z nami. Z "nami", bo jest nas tam już ponad 14 tysięcy!
Oczywiście zajmuję się życiem Gorzowa: gospodarką komunalną, inwestycjami, transportem, administracją publiczną, lokalnym samorządem.
Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl. Czekam na Wasze wiadomości!

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.