Gorzów. Kiedyś były tu milicyjne dołki. Teraz będzie...

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Gorzów. Kiedyś były tu milicyjne dołki. Teraz będzie...

Jarosław Miłkowski

Willą Jaehnego przy ul. Kosynierów Gdyńskich, w której był milicyjny komisariat, może kupić Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa. Jutro zdecydują o tym radni.

- Dobrze, że w końcu coś tutaj powstanie. Na razie to ten budynek tylko niszczeje – mówiła nam wczoraj Katarzyna Najmo - wicz z os. Słonecznego, która przechodziła obok zabytkowej willi Jaehnego. To budynek z 1896 r. przy ul. Kosynierów Gdyńskich. Przed laty były tu komisariat milicji obywatelskiej oraz tzw. dołki, czyli areszt. Od dłuższego czasu obiekt jednak popada w ruinę.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.