Gorzów ma swoje znaczki turystyczne! To pamiątka dla odwiedzających i gratka dla kolekcjonerów

Czytaj dalej
Fot. Magdalena Marszałek
Magdalena Marszałek

Gorzów ma swoje znaczki turystyczne! To pamiątka dla odwiedzających i gratka dla kolekcjonerów

Magdalena Marszałek

Gorzów dołączył do grona miast wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym. Tym samym znalazł się w specjalnym systemie, którego główną ideą jest promocja ciekawych miejsc i obiektów.

Awers i rewers znaczka zdobiony jest wypalaną grafiką, przedstawiającą ciekawe miejsce lub obiekt. 

 

[cyt]Znaczek Turystyczny to taka zachęta do zwiedzenia danego miejsca. Taki znaczek można kupić tylko i wyłącznie w tym miejscu, więc kolekcjonerzy muszą się po niego wybrać osobiście. To jest też dowód na to, że ta osoba była w tym miejscu. Działa nawet specjalna aplikacja, która porządkuje to wszystko - wystarczy spojrzeć na mapę i wtedy widzimy, gdzie w pobliżu planowanej wycieczki możemy taki znaczek zdobyć. Jeśli ktoś lubi podróżować, to jest to świetna sprawa, bo można zacząć znaczki kolekcjonować - tłumaczy pomysłodawca gorzowskich znaczków. [/cyt]

 

Pomysł stworzenia Znaczka Turystycznego narodził się kilkanaście lat temu w Czechach. Niedługo później znaczki zagościły też w Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii oraz w Polsce. Obecnie są popularne już niemal na całym świecie. 

 

[b][sc]To prawdziwa atrakcja dla kolekcjonerów![/sc][/b]

 

Każdy znaczek posiada specjalny i unikatowy numer oraz kod QR, który przekierowuje nas do aplikacji oraz opisanych w niej informacji i ciekawostek na temat danego miejsca lub obiektu. Po zebraniu dziesięciu znaczków opatrzonych kolejnymi numerami kolekcjonerzy mogą otrzymać specjalny Znaczek Kolekcjonera, niedostępny w żadnym miejscu. 

 

Znaczki z Fontanną Pauckscha i Parkiem Siemiradzkiego zostały opatrzone numerami 1053 i 1054. Można je kupić w sklepie rowerowym przy ulicy Okólnej. 

 

Pozostało jeszcze 94% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Magdalena Marszałek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.