Tomasz Rusek

Gorzów: mamy trzy Orliki, ale dwa wymagają remontów. Jednak spokojnie - jest gdzie grać, boisk nie brakuje

Od wiosny w Gorzowie PZPN szkoli maluchów w ramach „Akademii Młodych Orłów”. Zajęcia są na Orliku przy ul. Kobylogórskiej - m.in. dlatego, że jego Fot. Urząd Miasta Gorzowa Od wiosny w Gorzowie PZPN szkoli maluchów w ramach „Akademii Młodych Orłów”. Zajęcia są na Orliku przy ul. Kobylogórskiej - m.in. dlatego, że jego nawierzchnia jest wciąż w dobrym stanie
Tomasz Rusek

- Z trzech gorzowskich Orlików dwa wymagają remontów - przyznaje miasto. Jednak i tak jest gdzie grać, bo nie samymi Orlikami miasto stoi - boisk jest naprawdę dużo.

Orlikami nazywane są boiska budowane całym kraju w latach 2008-2014 w ramach rządowego programu. W całej Polsce powstały w tym czasie 2.604 obiekty sportowe. W Lubuskiem 87.
Z czego w Gorzowie trzy: przy Chemiku na ul. Czereśniowej, przy SP13 na ul. Szwoleżerów oraz przy SP4 przy ul. Kobylogórskiej.

Nawet te wymagające remontu i tak są wykorzystywane do uprawiania sportu, choć nie da się ukryć ich poważnego stanu. Np. wczoraj rano na boisku przy Chemiku zastaliśmy kartkę: „Ze względu na stan trawy (...) wprowadza się tymczasowy zakaz gry w korkach bez względu na ich długość i materiał z którego zostały wykonane”. To oznacza, że sztuczna murawa jest już tak wytarta, że trzeba na niej grać w płaskich butach, by nie zetrzeć jej do końca.
Na nową szkół nie stać. Wymiana nawierzchni kosztuje nawet po 200 tys. zł. Placówki nie mają takiej wolnej gotówki.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.