Gorzów: Masz dług? Odpracuj go. To przecież żaden wstyd. Można "zarobić" do 15 zł na godzinę

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzów: Masz dług? Odpracuj go. To przecież żaden wstyd. Można "zarobić" do 15 zł na godzinę

Tomasz Rusek

Nawet 15 zł zaległości czynszowej można odrobić pracując godzinę na rzecz Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. To oferta dla tych, którzy chcą zmienić swoją sytuację i nie czekają na cud.

Program realizacji świadczeń wzajemnych - tak formalnie nazywa się oferta ZGM-u dla zadłużonych mieszkańców. W skrócie polega na pracy w zamian za umorzenie części długu. Jak dużej? To zależy, ile się pracuje, bo różne zajęcia są różnie wyceniane (o tym za chwilę). Co ważne, pracujący nie dostaje, a nawet nie widzi pieniędzy. Po prostu wypracowaną sumę odejmuje mu się od długu.

 • Program właśnie obchodzi piąte urodziny - rozpoczęto go w lipcu 2013 r. Wówczas - do końca 2013 r. - dłużnicy przepracowali 1.780 godzin i odrobili 17.987 zł. 
 • W 2014 r. było to już 7.345 godzin za 76.334 zł. 
 • W 2015 r. 6.911 godzin wartych 70.250 zł, w 2016 r. 5.939 godzin wycenionych na 60.808 zł. A w minionym roku ludzie pracowali na rzecz ZGM-u 6.273 godziny, dzięki czemu w sumie zmniejszyli swoje zadłużenie o rekordowe 85.776 zł. To w sumie 309 tys. zł w pięć lat.
Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Aktualnie na Górczynie. Lubię pożartować, więc śmiało mogę napisać, że interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Wy też?
Z Gazetą Lubuską współpracuję od 2002 r., a pracuję w niej trzy lata krócej. Kiedy ten czas zleciał?
Zawodowo bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim (Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Pszczew, Przytoczna). Piszę nie tylko artykuły z tych i o tych okolicach, ale robię też tam wiele zdjęć, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dodatkowo od 2019 r. z radością administruję facebookowym profilem Głos Międzyrzecza i Skwierzyny, gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji i kapitalnych zdjęć z tej części woj. lubuskiego. Jesteśmy czynni całą dobę!
Jeśli mieszkacie w okolicy, koniecznie tam zajrzyjcie, polubcie profil i bądźcie z nami. Z "nami", bo jest nas tam już ponad 14 tysięcy!
Oczywiście zajmuję się życiem Gorzowa: gospodarką komunalną, inwestycjami, transportem, administracją publiczną, lokalnym samorządem.
Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl. Czekam na Wasze wiadomości!

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.