Gorzów: miłe zaskoczenie. Znowu spadła liczba mieszkańców korzystających z pomocy społecznej. Znamy powody

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzów: miłe zaskoczenie. Znowu spadła liczba mieszkańców korzystających z pomocy społecznej. Znamy powody

Tomasz Rusek

Pięknie spadła liczba mieszkańców korzystająca z pomocy społecznej. W 2015 r. były to 6.693 osoby, w 2016 r. 6.183, a w zeszłym już tylko 5.287. Powód? - Nie ma jednego - słyszymy w Gorzowskim Centrum Pomocy Rodzinie.

Mamy raport, jaki GCPR przygotowała na piątkową sesję rady miasta. Wynika z niego, że coraz mniej gorzowian potrzebuje wsparcia pomocy społecznej. Liczby robią wrażenie. Mniej jest zasiłków stałych, mniej okresowych, mniej osób korzysta z dożywiania czy z pomocy rzeczowej. Spadki są niemal wszędzie (o znamiennych wyjątkach za chwilę). Doszło nawet do tego, że... nie wykorzystano całej puli na dodatki mieszkaniowe! Po prostu gorzowianie już ich tak nie potrzebowali.

Jedyne wzrosty w raporcie Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodziny dotyczą usług opiekuńczych (głównie dla seniorów), z których korzystało w 2016 r. 497 osób, a w 2017 r. 523 oraz dodatków pogrzebowych. Zamiast 13 było 25 takich zasiłków. 

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Aktualnie na Górczynie. Lubię pożartować, więc śmiało mogę napisać, że interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Wy też?
Z Gazetą Lubuską współpracuję od 2002 r., a pracuję w niej trzy lata krócej. Kiedy ten czas zleciał?
Zawodowo bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim (Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Pszczew, Przytoczna). Piszę nie tylko artykuły z tych i o tych okolicach, ale robię też tam wiele zdjęć, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dodatkowo od 2019 r. z radością administruję facebookowym profilem Głos Międzyrzecza i Skwierzyny, gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji i kapitalnych zdjęć z tej części woj. lubuskiego. Jesteśmy czynni całą dobę!
Jeśli mieszkacie w okolicy, koniecznie tam zajrzyjcie, polubcie profil i bądźcie z nami. Z "nami", bo jest nas tam już ponad 14 tysięcy!
Oczywiście zajmuję się życiem Gorzowa: gospodarką komunalną, inwestycjami, transportem, administracją publiczną, lokalnym samorządem.
Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl. Czekam na Wasze wiadomości!

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.