Tomasz Rusek

Gorzów: na ul. Chrobrego wrócą drzewa. Od 16 lat ludzie tutaj za nimi tęsknią

Z lewej: Chrobrego kiedyś, po wycince i nieudanych nasadzeniach. Z prawej: tak ma tutaj być! Fot. Arch. GL, Urząd Miasta, Kurt Mazur Z lewej: Chrobrego kiedyś, po wycince i nieudanych nasadzeniach. Z prawej: tak ma tutaj być!
Tomasz Rusek

- Mordercy! - krzyczała starsza pani do fachowców, którzy 16 lat temu zaczynali wyrzynać drzewa wzdłuż deptaka na ul. Chrobrego. Wykarczowano aż 78 sztuk. Mamy dobre wieści: drzewa na stałe wrócą na deptak!

O siekierezadzie przy jednej z głównych ulic Gorzowa nie piszemy dziś bez powodu. Minęła właśnie 16. rocznica tych wydarzeń. Czyli najmłodsze pokolenie gorzowian nawet nie wie, że kiedyś deptak był uroczo zacieniony...

Ludzie wciąż pamiętają

Dokładnie 19 listopada 2002 r. wynajęci przez miasto pilarze zaczęli karczować 16 pierwszych drzew. Potem wyrąbali ich jeszcze 62. Łącznie w kilkanaście dni zadrzewiona ulica została dosłownie ogołocona z zieleni (głównie z klonów). Ludzie pamiętali o tym latami.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Aktualnie na Górczynie. Lubię pożartować, więc śmiało mogę napisać, że interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Wy też?
Z Gazetą Lubuską współpracuję od 2002 r., a pracuję w niej trzy lata krócej. Kiedy ten czas zleciał?
Zawodowo bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim (Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Pszczew, Przytoczna). Piszę nie tylko artykuły z tych i o tych okolicach, ale robię też tam wiele zdjęć, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dodatkowo od 2019 r. z radością administruję facebookowym profilem Głos Międzyrzecza i Skwierzyny, gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji i kapitalnych zdjęć z tej części woj. lubuskiego. Jesteśmy czynni całą dobę!
Jeśli mieszkacie w okolicy, koniecznie tam zajrzyjcie, polubcie profil i bądźcie z nami. Z "nami", bo jest nas tam już ponad 14 tysięcy!
Oczywiście zajmuję się życiem Gorzowa: gospodarką komunalną, inwestycjami, transportem, administracją publiczną, lokalnym samorządem.
Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl. Czekam na Wasze wiadomości!

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.