Gorzów nie został stolicą, ale i tak kręci kółka coraz lepiej

Czytaj dalej
Fot. Jan Wojtanowski/Urząd Miasta w Gorzowie
Jarosław Miłkowski

Gorzów nie został stolicą, ale i tak kręci kółka coraz lepiej

Jarosław Miłkowski

Znamy już oficjalne wyniki zabawy o puchar Rowerowej Stolicy Polski. W tegorocznej edycji Gorzów zajął piąte miejsce. Rowerzyści pokonali ponad 360 tys. km!

362 123 kilometry - taki dystans łącznie pokonali gorzowianie w tegorocznej edycji Rowerowej Stolicy Polski. W środę 7 października odbyło się gorzowskie podsumowanie całej zabawy. Gorzów zajął w niej piąte miejsce. Wygrała Nowa Sól przed Białą Podlaską, Gnieznem i Puławami.

Jak zliczano kilometry?

Kilometry były zliczane przez specjalną aplikację, a klasyfikacja została ustalona przy zastosowaniu specjalnego przelicznika uwzględniającego liczbę mieszkańców oraz liczbę uczestników zabawy.

W Gorzowie do akcji Rowerowa Stolica Polski włączyło się 1810 rowerzystów, ale aktywnie brało w niej udział 1320 osób (to trzeci wynik w Polsce).

- Kilometry dla Gorzowa kręcono nie tylko w naszym mieście i okolicach, ale też w Niemczech, Danii, Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Czechach i na Słowacji - informuje Dawid Kuraszkiewicz z wydziału sportu urzędu miasta.

Kto kręcił najbardziej?

Mocno zaangażowało się w akcję 440 osób. Zabawa trwała przez cały wrzesień.

205 rowerzystów pokonało 250 km (ale nie więcej jak 500 km). Kolejne 130 osób przejechało więcej niż 500 km (ale mniej niż 1 tys. km). Aż 105 rowerzystów pokonało natomiast ponad 1 tys. km. To wynik imponujący, bo oznacza to, że średnio w jeden dzień pokonywali oni co najmniej 33,33 km.

Najwięcej kilometrów wykręcił Artur Borek, który osiągnął wynik 4111 km. Wiele tras przemierzyli też: Mirosław Łechtański (3478 km) i Grzegorz Rytlewski (3398 km).

Najbardziej aktywne rowerzystki to: Mariola Krzywicka (3316 km), Irena Małecka (2657 km) i Małgorzata Łaszczyńska (2047 km).

Jak odebrać nagrody?

Odbiór statuetek, medali i nagród odbędzie się we wtorek 20 października między 15.00 a 18.00 w Parku Górczyńskim. Do odbioru nagrody będzie potrzebna aplikacja potwierdzająca przejechany w rywalizacji dystans.

- Osoby, którym nie uda się dotrzeć na wręczenie nagród, mogą je odebrać w wydziale sportu przy ul. Okólnej 2 w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach 7.30-15.30, we wtorki od 7.30 do 16.30 oraz w piątki od 7.30 do 14.30 - informuje D. Kuraszkiewicz.

Czytaj również:
Rowerowa Stolica Polski. Gorzów kręci kółka aż miło. Mieszkańcy przejechali już 70 tys. km!

WIDEO: Gorzów. Jak jeździć rowerem po skrzyżowaniu koło katedry?

Jarosław Miłkowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.