Gorzów nie został stolicą, ale i tak kręci kółka coraz lepiej

Czytaj dalej
Fot. Jan Wojtanowski/Urząd Miasta w Gorzowie
Jarosław Miłkowski

Gorzów nie został stolicą, ale i tak kręci kółka coraz lepiej

Jarosław Miłkowski

Znamy już oficjalne wyniki zabawy o puchar Rowerowej Stolicy Polski. W tegorocznej edycji Gorzów zajął piąte miejsce. Rowerzyści pokonali ponad 360 tys. km!

362 123 kilometry - taki dystans łącznie pokonali gorzowianie w tegorocznej edycji Rowerowej Stolicy Polski. W środę 7 października odbyło się gorzowskie podsumowanie całej zabawy. Gorzów zajął w niej piąte miejsce. Wygrała Nowa Sól przed Białą Podlaską, Gnieznem i Puławami.

Jak zliczano kilometry?

Kilometry były zliczane przez specjalną aplikację, a klasyfikacja została ustalona przy zastosowaniu specjalnego przelicznika uwzględniającego liczbę mieszkańców oraz liczbę uczestników zabawy.

W Gorzowie do akcji Rowerowa Stolica Polski włączyło się 1810 rowerzystów, ale aktywnie brało w niej udział 1320 osób (to trzeci wynik w Polsce).

- Kilometry dla Gorzowa kręcono nie tylko w naszym mieście i okolicach, ale też w Niemczech, Danii, Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Czechach i na Słowacji - informuje Dawid Kuraszkiewicz z wydziału sportu urzędu miasta.

Kto kręcił najbardziej?

Mocno zaangażowało się w akcję 440 osób. Zabawa trwała przez cały wrzesień.

205 rowerzystów pokonało 250 km (ale nie więcej jak 500 km). Kolejne 130 osób przejechało więcej niż 500 km (ale mniej niż 1 tys. km). Aż 105 rowerzystów pokonało natomiast ponad 1 tys. km. To wynik imponujący, bo oznacza to, że średnio w jeden dzień pokonywali oni co najmniej 33,33 km.

Najwięcej kilometrów wykręcił Artur Borek, który osiągnął wynik 4111 km. Wiele tras przemierzyli też: Mirosław Łechtański (3478 km) i Grzegorz Rytlewski (3398 km).

Najbardziej aktywne rowerzystki to: Mariola Krzywicka (3316 km), Irena Małecka (2657 km) i Małgorzata Łaszczyńska (2047 km).

Jak odebrać nagrody?

Odbiór statuetek, medali i nagród odbędzie się we wtorek 20 października między 15.00 a 18.00 w Parku Górczyńskim. Do odbioru nagrody będzie potrzebna aplikacja potwierdzająca przejechany w rywalizacji dystans.

- Osoby, którym nie uda się dotrzeć na wręczenie nagród, mogą je odebrać w wydziale sportu przy ul. Okólnej 2 w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach 7.30-15.30, we wtorki od 7.30 do 16.30 oraz w piątki od 7.30 do 14.30 - informuje D. Kuraszkiewicz.

Czytaj również:
Rowerowa Stolica Polski. Gorzów kręci kółka aż miło. Mieszkańcy przejechali już 70 tys. km!

WIDEO: Gorzów. Jak jeździć rowerem po skrzyżowaniu koło katedry?

Jarosław Miłkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.