Gorzów obniża podatki. Komu i o ile? [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Gorzów obniża podatki. Komu i o ile? [WIDEO]

Jarosław Miłkowski

W 2017 r. w kieszeniach przedsiębiorców miasto zostawi 2,4 mln zł, bo bierze się za cięcie podatków.

Najważniejsze zmiany? Miasto chce obniżenia podatków od nieruchomości. Dziś stawka za 1 mkw. lokalu, w którym działa firma, wynosi 22,82 zł. Po zmianach ma wynosić równo 22 zł.

Kolejną istotną zmianą jest obniżenie opłaty targowej. Orędownikiem takich zmian był m.in. Bogusław Bukowski, prezes Gorzowskiego Rynku Hurtowego. Producenci żywności z okolicznych gmin wielokrotnie mówili mu, że nie chcą handlować w Gorzowie, bo tu opłaty targowe są za wysokie. Urzędnicy te sugestie wzięli sobie do serca i opłatę targową obniżyli. I to aż o kilkadziesiąt procent! Kto dziś handluje na targu i zajmuje 2 mkw., płaci 6 zł za dzień. Po zmianach wyda 3 zł. W przypadku zajęcia do 10 mkw. będzie jedna opłata – 5 zł (zamiast dzisiejszej zróżnicowanej od 8 do 19 zł). Powyżej 10 mkw. stawka wynosić będzie 10 zł, a nie 19 zł – jak teraz.

Więcej w papierowym wydaniu "GL" oraz na plus.gazetalubuska.pl we wtorek 22 listopada

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.