Gorzów: odnowienie grobu Walczaka czyli jak zwykli gorzowianie zawstydzili urzędników

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzów: odnowienie grobu Walczaka czyli jak zwykli gorzowianie zawstydzili urzędników

Tomasz Rusek

Już jest. Piękny, czysty, z prawdziwą datą śmierci. Nowy nagrobek Franciszka Walczaka prezentuje się znakomicie. Odnowienie go zajęło ponad rok. Pewnie z pomocą magistratu poszłoby nam szybciej.

To nareszcie koniec. Po ponad 12 miesiącach udało się odrestaurować mogiłę patrona pierwszej polskiej ulicy w powojennym Gorzowie - Franciszka Walczaka. Milicjanta zabitego w 1945 r. przez sowieckich żołnierzy. Którego pogrzeb był manifestacją polskości i w którym udział wzięły ówczesne władze miasta. Tymczasem przez lata jego grób - nieco zapomniany - od lat wymagał naprawy i poprawy. Bo na tablicy wyryta była fałszywa data śmierci.

 Już na początku zbiórki, w maju zeszłego roku, próbowaliśmy zainteresować akcją magistrat. Napisaliśmy maila z pytaniem czy i jak urząd mógłby nam pomóc w tym zrywie. Nie dostaliśmy jednak żadnego  wsparcia.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Aktualnie na Górczynie. Lubię pożartować, więc śmiało mogę napisać, że interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Wy też?
Z Gazetą Lubuską współpracuję od 2002 r., a pracuję w niej trzy lata krócej. Kiedy ten czas zleciał?
Zawodowo bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim (Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Pszczew, Przytoczna). Piszę nie tylko artykuły z tych i o tych okolicach, ale robię też tam wiele zdjęć, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dodatkowo od 2019 r. z radością administruję facebookowym profilem Głos Międzyrzecza i Skwierzyny, gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji i kapitalnych zdjęć z tej części woj. lubuskiego. Jesteśmy czynni całą dobę!
Jeśli mieszkacie w okolicy, koniecznie tam zajrzyjcie, polubcie profil i bądźcie z nami. Z "nami", bo jest nas tam już ponad 14 tysięcy!
Oczywiście zajmuję się życiem Gorzowa: gospodarką komunalną, inwestycjami, transportem, administracją publiczną, lokalnym samorządem.
Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl. Czekam na Wasze wiadomości!

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.