Gorzów: pani Ania żyć nie może bez czytania. Też tak chcecie? Może spróbujecie?

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzów: pani Ania żyć nie może bez czytania. Też tak chcecie? Może spróbujecie?

Tomasz Rusek

Anna Giniewska jak mówi o książkach, to się uśmiecha. Serio. W końcu mówi o swojej wielkiej miłości. A zaczęła się ona od „Ani z Zielonego Wzgórza”. I trwa bez żadnych przerw do dziś.

To nie będzie opowieść o gorzowiance, która kocha czytać. Bo przecież czytać kochają tysiące gorzowianek i Lubuszanek. To raczej historia kobiety, która zakochała się w czytaniu i tą miłością chce zarażać i zaraża innych. No i jest w tym znakomita.

Wielka przerwa na czytanie

Ostatnio w akcji, którą zorganizowała, czytało książki jednocześnie ponad 20 tys.

Ostatnio w akcji, którą zorganizowała, czytało książki jednocześnie ponad 20 tys. uczniów ze 138 lubuskich szkół. Była to „Przerwa na czytania”. Polegała na tym, że jednego dnia dzieci i młodzież ze szkół, które zgłosiły się do udziału, chwyciły za dowolną książkę (tomik, komiks, opowiadanie) i po prostu czytały. W pierwszej edycji tej akcji w 2016 r. czytano wyłącznie w gorzowskich szkołach i było ich około 20. W zeszłym roku przerwa miała wymiar wojewódzki, a książki złapało ponad 10 tys. nastolatków z 53 lubuskich szkół. 

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Aktualnie na Górczynie. Lubię pożartować, więc śmiało mogę napisać, że interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Wy też?
Z Gazetą Lubuską współpracuję od 2002 r., a pracuję w niej trzy lata krócej. Kiedy ten czas zleciał?
Zawodowo bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim (Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Pszczew, Przytoczna). Piszę nie tylko artykuły z tych i o tych okolicach, ale robię też tam wiele zdjęć, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dodatkowo od 2019 r. z radością administruję facebookowym profilem Głos Międzyrzecza i Skwierzyny, gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji i kapitalnych zdjęć z tej części woj. lubuskiego. Jesteśmy czynni całą dobę!
Jeśli mieszkacie w okolicy, koniecznie tam zajrzyjcie, polubcie profil i bądźcie z nami. Z "nami", bo jest nas tam już ponad 14 tysięcy!
Oczywiście zajmuję się życiem Gorzowa: gospodarką komunalną, inwestycjami, transportem, administracją publiczną, lokalnym samorządem.
Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl. Czekam na Wasze wiadomości!

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.