Gorzów. Pasażer skarży się na MZK: - Zapowiedzi przystanków są zbyt ciche [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzów. Pasażer skarży się na MZK: - Zapowiedzi przystanków są zbyt ciche [WIDEO]

Tomasz Rusek

Pan Andrzej słabo widzi. Poskarżył się, że nie słychać zapowiedzi przystanków w autobusach MZK. Poprosił „GL” o interwencję.

Czytelnik (nazwisko do wiadomości redakcji) zastrzega, że nie chce się czepiać. Podkreśla też, że nie jest złośliwy i nie dopatruje się celowego działania ze strony kierowców. Jednak zbyt ciche zapowiedzi przystanków są dla niego i setek innych pasażerów - starszych, niewidomych czy niedowidzących czy spoza miasta - nie lada problemem. To dlatego o sprawie powiadomił „GL”.

Najpierw wyjaśnienie dla tych, którzy komunikacją nie jeżdżą, albo mają doskonały wzrok, więc nie zwracają uwagi na zapowiedzi. W środku pojazdu lektor informuje o każdym przystanku, do którego zbliża się autobus i następnym w kolejce. Dodatkowo przy pierwszych drzwiach jest głośnik zewnętrzny, przez który lektor mówi do czekających na przystanku, jaka linia właśnie podjechała.

Czytaj we wtorek, 7 lutego, w "Gazecie Lubuskiej" i w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim. Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.