Gorzów. Pasażer skarży się na MZK: - Zapowiedzi przystanków są zbyt ciche [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzów. Pasażer skarży się na MZK: - Zapowiedzi przystanków są zbyt ciche [WIDEO]

Tomasz Rusek

Pan Andrzej słabo widzi. Poskarżył się, że nie słychać zapowiedzi przystanków w autobusach MZK. Poprosił „GL” o interwencję.

Czytelnik (nazwisko do wiadomości redakcji) zastrzega, że nie chce się czepiać. Podkreśla też, że nie jest złośliwy i nie dopatruje się celowego działania ze strony kierowców. Jednak zbyt ciche zapowiedzi przystanków są dla niego i setek innych pasażerów - starszych, niewidomych czy niedowidzących czy spoza miasta - nie lada problemem. To dlatego o sprawie powiadomił „GL”.

Najpierw wyjaśnienie dla tych, którzy komunikacją nie jeżdżą, albo mają doskonały wzrok, więc nie zwracają uwagi na zapowiedzi. W środku pojazdu lektor informuje o każdym przystanku, do którego zbliża się autobus i następnym w kolejce. Dodatkowo przy pierwszych drzwiach jest głośnik zewnętrzny, przez który lektor mówi do czekających na przystanku, jaka linia właśnie podjechała.

Czytaj we wtorek, 7 lutego, w "Gazecie Lubuskiej" i w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Aktualnie na Górczynie. Lubię pożartować, więc śmiało mogę napisać, że interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Wy też?
Z Gazetą Lubuską współpracuję od 2002 r., a pracuję w niej trzy lata krócej. Kiedy ten czas zleciał?
Zawodowo bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim (Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Pszczew, Przytoczna). Piszę nie tylko artykuły z tych i o tych okolicach, ale robię też tam wiele zdjęć, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dodatkowo od 2019 r. z radością administruję facebookowym profilem Głos Międzyrzecza i Skwierzyny, gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji i kapitalnych zdjęć z tej części woj. lubuskiego. Jesteśmy czynni całą dobę!
Jeśli mieszkacie w okolicy, koniecznie tam zajrzyjcie, polubcie profil i bądźcie z nami. Z "nami", bo jest nas tam już ponad 14 tysięcy!
Oczywiście zajmuję się życiem Gorzowa: gospodarką komunalną, inwestycjami, transportem, administracją publiczną, lokalnym samorządem.
Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl. Czekam na Wasze wiadomości!

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

promocja -50%

Gazeta online przez 90 dni za połowę ceny

50,00 100,00

Skorzystaj z promocji i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.