Gorzów: pasażerów ubywa, ale wynik i tak jest na solidnym plusie, czyli prześwietlamy kondycję MZK

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzów: pasażerów ubywa, ale wynik i tak jest na solidnym plusie, czyli prześwietlamy kondycję MZK

Tomasz Rusek

Też jeździsz autobusami MZK? Świetnie. Choć jest nas coraz mniej: w zeszłym roku zrobiło tak 21 mln 453 tys. 451 osób. Ale przewoźnik ostatecznie i tak wyszedł na swoje.

Przyglądamy się kondycji i wynikom miejskich spółek. W zeszłym tygodniu wzięliśmy pod lupę Inneko, które uporządkowało finanse i w tym roku planuje wielkie inwestycje. Dziś prześwietlamy Miejski Zakład Komunikacji. Następna w kolejce czeka już Słowianka.
Przypomnijmy: dopiero za kilka miesięcy wyniki firm będą omawiane na sesji rady miasta.

Co prawda milionowa liczba pasażerów w autobusach MZK może robić wrażenie, ale... to najgorszy wynik przewozowy w historii. Bo z usług przewoźnika korzysta coraz mniej osób. W 2015 r. było to 23 mln ludzi, w 2016 r. 21,8 mln, a w 2017 r. 21,4 mln osób. Dlatego firma przyznaje, że spadek jest, ale zwraca uwagę, że jest mniejszy, niż można by się spodziewać.
Widać to też we wpływach za bilety. W 2015 r. było to 17,7 mln zł, w 2016 r. 16,6 mln zł, a w zeszłym 16,3 mln zł. Czyli znowu: mniej, jednak spadek przyhamował.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.