Gorzów: pętla tramwajowa czy ślepe tory? Nic nie jest jeszcze przesądzone. Ważne, żeby centrum przesiadkowe powstało! [GALERIA]

Czytaj dalej
Fot. materiały L. Horodyskiego i urzędu miasta
Tomasz Rusek

Gorzów: pętla tramwajowa czy ślepe tory? Nic nie jest jeszcze przesądzone. Ważne, żeby centrum przesiadkowe powstało! [GALERIA]

Tomasz Rusek

Czy przed dworcem PKP powinna być pętla tramwajowa? Kiedyś była, wciąż w sumie jest, ale w koncepcji, którą zamówił magistrat, jej nie ma. - Bez niej można lepiej wykorzystać przestrzeń - mówi architekt Leszek Horodyski.

L. Horodyski już skończył projektować koncepcję centrum przesiadkowego. To wielka inwestycja, planowana na najbliższe dwa lata, która stworzy pasażerom wygodne miejsce do przesiadki pomiędzy pociągiem, autobusem PKS-u i komunikacją miejską. W dużym skrócie: zadaszony zostanie teren przed stacją kolejową, dzięki czemu pod dachem zmieszczą się perony autobusowe (będą w miejscu, gdzie dziś stają busy), pod dach zajedzie też tramwaj.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Anna Kubiak

25MLN? Absolutnie nie ma na to szans aby tylko tyle to kosztowało. Będzie grubo więcej.Radny Musiałowicz twierdzi że bez pętli wydłuży się czas bo motorniczy będzie musiał przejść na początek składu? No a ile to potrwa 2 min? Bez przesady nawet z pętlą tramwaj będzie trochę tam stał to to nic nie zmieni.Żadnych zmian niech nie będzie bo to wydłuży czas realizacji projektu plus dodatkowe koszty będą.Trzeba było się nad tym zastanawiać parę lat temu a nie teraz.Fakt,na pewno lepiej to by wyglądało gdyby tramwaj wjeżdżał od strony Jancarza ale powtarzam że na to jest już teraz
za późno.Radny Musiałowicz niech teraz nie mąci bo na to nie ma już czasu aby cokolwiek zmieniać.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.