Gorzów: petycja niepełnosprawnych to nasza wspólna sprawa - pisze dziennikarz Tomasz Rusek

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzów: petycja niepełnosprawnych to nasza wspólna sprawa - pisze dziennikarz Tomasz Rusek

Tomasz Rusek

6.081 osób - tyle poparło petycję niepełnosprawnych do władz Gorzowa. Ja też się podpisałem. Bo ta petycja... wcale nie jest sprawą tylko ludzi na wózkach.

Gorzowianie nieczęsto walczą. To znaczy umiemy się skrzyknąć, gdy trzeba coś zatrzymać (np. wycinkę drzew), czemuś się sprzeciwić (np. dekomunizacji ul. Walczaka) albo generalnie ponarzekać: na przeciągający się remont, opieszałość urzędników czy nie taki repertuar podczas festynu.

Gorzej idzie nam walka nie przeciwko czemuś, a o coś.

Co ważne, autorzy petycji wcale nie żądają cudów, milionów i nie wiadomo czego. Oczekiwania mają całkiem skromne. Chcą stosowania podczas inwestycji nawierzchni umożliwiających bezproblemowe poruszanie się osób niepełnosprawnych ruchowo (a nie kostki brukowej), proszą o obniżanie krawężników przed przejściami dla pieszych oraz stosowanie minimalnej pochyłości chodników, żądają takich pokryw studzienek, w które nie będą wpadać koła wózków, proszą o lepsze oznakowanie chodników i ścieżek (wypustki sygnalizujące zbliżanie się do strefy niebezpiecznej) czy udźwiękowienia wszystkich przejść dla pieszych. Marzy im się także powołanie gorzowskiego pełnomocnika reprezentującego prawa osób niepełnosprawnych i seniorów.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Aktualnie na Górczynie. Lubię pożartować, więc śmiało mogę napisać, że interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Wy też?
Z Gazetą Lubuską współpracuję od 2002 r., a pracuję w niej trzy lata krócej. Kiedy ten czas zleciał?
Zawodowo bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim (Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Pszczew, Przytoczna). Piszę nie tylko artykuły z tych i o tych okolicach, ale robię też tam wiele zdjęć, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dodatkowo od 2019 r. z radością administruję facebookowym profilem Głos Międzyrzecza i Skwierzyny, gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji i kapitalnych zdjęć z tej części woj. lubuskiego. Jesteśmy czynni całą dobę!
Jeśli mieszkacie w okolicy, koniecznie tam zajrzyjcie, polubcie profil i bądźcie z nami. Z "nami", bo jest nas tam już ponad 14 tysięcy!
Oczywiście zajmuję się życiem Gorzowa: gospodarką komunalną, inwestycjami, transportem, administracją publiczną, lokalnym samorządem.
Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl. Czekam na Wasze wiadomości!

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.