Jarosław Miłkowski

Gorzów. Po leki do apteki, tylko nie do szpitalnej, bo zamknięta

- Apteka powinna tutaj być, w szpitalu - mówi Bogusław Mazurkiewicz. Fot. Jarosław Miłkowski - Apteka powinna tutaj być, w szpitalu - mówi Bogusław Mazurkiewicz.
Jarosław Miłkowski

Czy do szpitala wróci apteka? - dopytują pacjenci. Do szpitala nie, ale obok - tłumaczy lecznica. Tyle że urządzenie apteki na warunkach szpitala może nie być takie łatwe.

- Nie wierzę, że na terenach szpitala powstanie apteka – mówi Waldemar Stry¬chanin, przedsiębiorca farmaceutyczny, prezes spółki GWM. W połowie stycznia musiał zamknąć aptekę w holu szpitala wojewódzkiego. Lecznica chce w jej miejsce przenieść szpitalny bufet oraz kioski, które są po obu stronach wejścia do budynku. Apteka ma być w nowym miejscu – w baraku po drugiej stronie ul. Dekerta. Szpital już w tej sprawie rozpisał przetarg. Niedawno się zakończył. Nikt się nie zgłosił.

 • Ile może kosztować otwarcie apteki?
 • Kto może otworzyć aptekę?
 • Ile aptek jest w Gorzowie?
Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.