Gorzów: Pociąg do Berlina pojedzie 12 marca?

Czytaj dalej
Fot. Britta Pedersen
Jarosław Miłkowski

Gorzów: Pociąg do Berlina pojedzie 12 marca?

Jarosław Miłkowski

Urząd Marszałkowski, Przewozy Regionalne i spółka Arriva porozumiały się w sprawie utworzenia bezpośredniego połączenia kolejowego z Gorzowa do Berlina. Miałby ruszyć 12 marca.

Urząd Marszałkowski (daje pieniądze), Przewozy Regionalne (są operatorem kolejowym) i spółka Arriva (ma pociągi mogące jeździć za Odrą) porozumiały się w sprawie utworzenia bezpośredniego połączenia kolejowego z Gorzowa do Berlina. Miałby ruszyć 12 marca. Umowa czeka jeszcze na podpisanie. Połączenie storpedować może jedynie brak zgody radnych sejmiku. Do Berlina dwa pociągi jeździłyby rano. Wracałby jeden - wieczorem.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.