Gorzów: Podziel się pierogami, makowcem czy rybką. Są ludzie, którzy ucieszą się z takiego prezentu

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzów: Podziel się pierogami, makowcem czy rybką. Są ludzie, którzy ucieszą się z takiego prezentu

Tomasz Rusek

Już dziś do świątecznego planu dnia dopiszcie sobie: 25 grudnia pojadę na ul. Pionierów pomóc potrzebującym. Jak? Zapewniamy: pomaganie nigdy nie było prostsze!

Akcję koordynują dwie Agnieszki. A. Kosacka wpadła na pomysł, a A. Ciesielska udostępni lokal do jego realizacji.

Ważne każde pudełko

Jednak by plan się powiódł w 100 procentach, potrzebni jesteście wy - Czytelnicy. Bo to akcja pomocowa, która nie wypali bez dobrych ludzi. - 25 grudnia będziemy zbierać żywność, jaka zostanie gorzowianom po wigilii. Wszystko, co dostaniemy, przekażemy potrzebującym. Nie tylko bezdomnym, ale także po prostu samotnym, ubogim czy zwyczajnie głodnym. Akcję robimy w pierwszy dzień świąt, bo tylko wtedy ma to sens: dzięki darmowej żywności wiele osób będzie miało jeszcze szansę na syte święta - mówią panie Agnieszki.

Agnieszka Kosacka i Agnieszka Ciesielska zachęcają: - Każda pomoc będzie mile widziana. Nie zmarnuje się nawet okruszek
Tomasz Rusek Agnieszka Kosacka i Agnieszka Ciesielska zachęcają: - Każda pomoc będzie mile widziana. Nie zmarnuje się nawet okruszek

Proszą o przywożenie jedzenia świeżego, dobrego i - bardzo ważna sprawa! - już zapakowanego w pojemniki (np. po lodach). Tak, by nie trzeba było niczego przepakowywać. - Liczymy na dobre serce gorzowian - dodają zgodnie.

Czekają od 10.00

Jedzenie należy przywozić do Pierogowego Zakątka przy ul. Pionierów. To lokal z tradycyjną polską kuchnią zlokalizowany przy ul. Pionierów (wjazd od ul. Spichrzowej). Prowadzi go A. Ciesielska. To miejsce, gdzie potrzebujący mogą liczyć na ciepły posiłek w ramach akcji „zawieszonej zupy” (anonimowi darczyńcy opłacają zupy, którymi potem obsługa karmi ubogich). - Informowaliśmy wszystkich, których gościmy, że 25 grudnia będzie można liczyć na świąteczne przysmaki. Dlatego jesteśmy pewne, że nic się nie zmarnuje - mówią panie Agnieszki.

Już jednak wiadomo, że jeśli jakimś cudem w świąteczny wtorek gorzowianie przywiozą więcej jedzenia, niż uda się go rozdać, to cała nadwyżka zostanie natychmiast rozwieziona po placówkach, które pomagają ubogim i bezdomnym.

Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Aktualnie na Górczynie. Lubię pożartować, więc śmiało mogę napisać, że interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Wy też?
Z Gazetą Lubuską współpracuję od 2002 r., a pracuję w niej trzy lata krócej. Kiedy ten czas zleciał?
Zawodowo bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim (Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Pszczew, Przytoczna). Piszę nie tylko artykuły z tych i o tych okolicach, ale robię też tam wiele zdjęć, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dodatkowo od 2019 r. z radością administruję facebookowym profilem Głos Międzyrzecza i Skwierzyny, gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji i kapitalnych zdjęć z tej części woj. lubuskiego. Jesteśmy czynni całą dobę!
Jeśli mieszkacie w okolicy, koniecznie tam zajrzyjcie, polubcie profil i bądźcie z nami. Z "nami", bo jest nas tam już ponad 14 tysięcy!
Oczywiście zajmuję się życiem Gorzowa: gospodarką komunalną, inwestycjami, transportem, administracją publiczną, lokalnym samorządem.
Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl. Czekam na Wasze wiadomości!

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

17,50 35,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.