Gorzów potrzebuje kogoś, kto zadba o szerszy udział mieszkańców we władzy. Może... Marty Bejnar - Bejnarowicz?

Czytaj dalej
Fot. fot. Daniel Adamski/Urząd Miasta w Gorzowie
Zbigniew Borek

Gorzów potrzebuje kogoś, kto zadba o szerszy udział mieszkańców we władzy. Może... Marty Bejnar - Bejnarowicz?

Zbigniew Borek

Z urzędu miasta odchodzi wiceprezydent Radosław Sujak. Prezydent Jacek Wójcicki powiedział GL, że ma już kilkoro kandydatów na tę funkcję. Nie wiem jeszcze, kto to będzie, ale wiem, jaki to powinien być kandydat.

Jacek Wójcicki wybory prezydenckie wygrał w cuglach (65,21 proc., ma dziesięciu na 25 radnych). Jeśli jednak nie chce przegrać wyborów za pięć lat, musi zmodyfikować sposób zarządzania miastem. Pisałem o tym w sobotniej gazecie: za pięć lat lepsze drogi i masowe imprezy z gwiazdami, które przysporzyły mu popularności, spowszednieją.

Na stanowisku wiceprezydenta potrzebny jest ktoś, kto potrafi dodać inwestycjom ludzką twarz, bo zadowoleni z remontów i modernizacji gorzowianie nie będą wyrozumiali bez końca. Nowy wiceprezydent powinien znać w zakresie partycypacji obywatelskiej najnowsze trendy, wykazywać się kreatywnością, być wyczulonym na pojedynczych ludzi i małe społeczności.

 

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Zbigniew Borek

Jestem wydawcą, kieruję też gorzowską redakcją "Gazety Lubuskiej". Jako reporter lubię pracować w terenie (a wszystko jest terenem, jak stwierdził kiedyś filozoficznie jeden z kolegów po fachu), pogadać z ludźmi, a przede wszystkim słuchać ich historii. Dziennikarsko interesuję sprawami społecznymi, polityką, Gorzowem, w którym mieszkam, Strzelcami, z których pochodzę, regionem, w którym żyję i pracuję, a poza tym - przynajmniej się staram - wszystkim, co wydaje mi się ważne także w kraju i na świecie. Pilotuję w "Gazecie Lubuskiej" i naszym wydawnictwie m.in. sprawy polityczne, robię parę projektów plebiscytowych i sporo innych rzeczy, które są do zrobienia. "Lubuskiej" pracuję dłużej niż jestem żonaty, a żonaty jestem już dość długo. No i dzieci mi się fajnie starzeją :)

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.