Gorzów potrzebuje kogoś, kto zadba o szerszy udział mieszkańców we władzy. Może... Marty Bejnar - Bejnarowicz?

Czytaj dalej
Fot. fot. Daniel Adamski/Urząd Miasta w Gorzowie
Zbigniew Borek

Gorzów potrzebuje kogoś, kto zadba o szerszy udział mieszkańców we władzy. Może... Marty Bejnar - Bejnarowicz?

Zbigniew Borek

Z urzędu miasta odchodzi wiceprezydent Radosław Sujak. Prezydent Jacek Wójcicki powiedział GL, że ma już kilkoro kandydatów na tę funkcję. Nie wiem jeszcze, kto to będzie, ale wiem, jaki to powinien być kandydat.

Jacek Wójcicki wybory prezydenckie wygrał w cuglach (65,21 proc., ma dziesięciu na 25 radnych). Jeśli jednak nie chce przegrać wyborów za pięć lat, musi zmodyfikować sposób zarządzania miastem. Pisałem o tym w sobotniej gazecie: za pięć lat lepsze drogi i masowe imprezy z gwiazdami, które przysporzyły mu popularności, spowszednieją.

Na stanowisku wiceprezydenta potrzebny jest ktoś, kto potrafi dodać inwestycjom ludzką twarz, bo zadowoleni z remontów i modernizacji gorzowianie nie będą wyrozumiali bez końca. Nowy wiceprezydent powinien znać w zakresie partycypacji obywatelskiej najnowsze trendy, wykazywać się kreatywnością, być wyczulonym na pojedynczych ludzi i małe społeczności.

 

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Zbigniew Borek

Jestem dziennikarzem i wydawcą drukowanego wydania "Gazety Lubuskiej". Jako reporter lubię pracować w terenie (a wszystko jest terenem, jak stwierdził kiedyś filozoficznie jeden z kolegów po fachu), pogadać z ludźmi, a przede wszystkim słuchać ich historii.


Dziennikarsko interesuję sprawami społecznymi, sądownictwem, polityką, Gorzowem, w którym mieszkam, Strzelcami Krajeńskimi, z których pochodzę, regionem lubuskim, w którym żyję i pracuję, a poza tym - przynajmniej się staram - wszystkim, co wydaje mi się ważne także w kraju i na świecie.


W swojej pracy szczególnie lubię


Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.