Tomasz Rusek

Gorzów: produkujesz aż 432 kg śmieci, więc lepiej wyrzucaj je z głową. Podpowiadamy Czytelnikom jak to zrobić [WIDEO]

Segregujesz śmieci? To segreguj jak trzeba. Patrz, co do jakiego pojemnika wrzucasz Fot. fot. Eneris Segregujesz śmieci? To segreguj jak trzeba. Patrz, co do jakiego pojemnika wrzucasz
Tomasz Rusek

W poniedziałek zaczyna się czwarty tydzień śmieciowej rewolucji. Jednak gorzowianie ciągle mają sporo pytań o odpady. A my mamy odpowiedzi od związku gmin MG6.

W jakim procencie dziś mieszkańcy MG6 (miasta i gmin) mają wskaźnik odzyskiwania odpadów a jaki musimy mieć w kolejnych latach?
W 2016 r. w przypadku papieru, szkła, metalu i tworzyw sztucznych mieliśmy osiągnąć poziom recyklingu w wysokości 18 proc. i taki poziom osiągnęliśmy. W 2017 r. musimy mieć już 20 proc. Potem z każdym rokiem o 10 proc. wyższe.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim. Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Andrzej S

Panie Redaktorze, odbieram cykl artykułów jako promocję i przybliżenie zasad selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Przy okazji wypełniania roli edukacyjnej i informacyjnej mógłby Pan pokusić się głębsze i bardziej poszerzone zaprezentowanie problemów związanych z selektywną zbiórką odpadów. To jest moja propozycja, może inspiracja do następnych artykułów. Jednocześnie uprzejmie proszę nie pisać, że mieszkańcy produkują śmieci. Cytat z artykułu -"... produkujesz aż 432 kg śmieci ...". Taka narracja jest szkodliwa i nie pokrywa się z prawdą, natomiast może służyć innym celom, np wywoływać poczucie winy. Oczywistym jest, że mieszkańcy produkują odpady, są to ich odchody (fekalia) ale nie o tym w Pana w artykule.
Mieszkańcy kupują odpady. Płacą za nie pieniądze, są do tego zmuszeni. Dla przykładu, czy można kupić cukier bez torebki? Dotyczy to wszystkich kupowanych przez ludzi produktów.
Odpady produkują fabryki.
Oczywiście w tym krótkim wywodzie jest bardzo duży skrót myślowy ale to nie powinno przeszkodzić Panu w zrozumieniu mojej prośby. Przy okazji poruszę jeszcze dwa tematy:
Jakie jest wykorzystanie przez gminy pieniędzy pobranych od mieszkańców za odbiór odpadów komunalnych? Niestety znowelizowana ustawa pozwala gminie te konkretne pieniądze traktować jako przychód, co może być zachętą do realizacji innych pomysłów.
Jaka jest prawdziwa droga posegregowanych przez mieszkańców odpadów? Ile z nich faktycznie trafia do ponownego przerobu?
I na koniec refleksja: mieszkaniec kupuje produkty, segreguje (praca to pieniądze), płaci za odbiór. Ciekawy system.
A. S. mieszkaniec.

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.