Tomasz Rusek

Gorzów przebuduje centrum. Za 55 mln zł

Mniej więcej tak ma wyglądać deptak koło Starego Rynku Fot. materiały miasta Mniej więcej tak ma wyglądać deptak koło Starego Rynku
Tomasz Rusek

Pod koniec przyszłego roku będziemy mieć w centrum Gorzowa deptak, nowe torowisko i ulice równe jak stół. O ile... nie będzie opóźnień

Polsko-litewskie konsorcjum firm: Trakcja PRKiI oraz AB Kauno Tiltai zrobi nam w centrum deptak. - Wybraliśmy ich ofertę, bo była najtańsza, choć i tak droższa, niż zakładaliśmy - powiedział wczoraj wiceprezydent Artur Radziński.
Za robotę firmy dostaną 55,7 mln zł, czyli o pięć milionów więcej, niż chciało przeznaczyć na tę inwestycję miasto. Ale urząd dołoży brakująca sumę. Bo nowy przetarg najpewniej zakończyłby się jeszcze wyższymi stawkami. Otwarcie mówił to już we wrześniu prezydent Jacek Wójcicki podczas czatu w „GL”

CZYTAJ WIĘCEJ:

Na odcinku od ul. Cichońskiego do ul. Jancarza będzie nowe torowisko i nowa nawierzchnia dróg. Koło pomnika Mickiewicza pojawi się rondo (stąd też wieszcza trzeba będzie przesunąć w 12 metrów w głąb skweru). No i najważniejsze: na odcinku od katedry do ul. Pionierów będzie deptak. Samochody tam nie wjadą. To ma być przestrzeń dla pieszych, rowerzystów, tramwajów i - ewentualnie - autobusów.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.