Tomasz Rusek

Gorzów: przez chwilę na zgromadzeniu była jedna osoba i... czterech policjantów!

Dlaczego policja w ogóle obstawiała jednoosobowy protest? Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji wyjaśnia, że takie są zasady: - Fot. arch. GL Dlaczego policja w ogóle obstawiała jednoosobowy protest? Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji wyjaśnia, że takie są zasady: - Jesteśmy obecni na każdym zgromadzeniu. Na podstawie informacji z urzędu o liczbie uczestników decydujemy ilu policjantów będzie pilnować bezpieczeństwa.
Tomasz Rusek

Czterech policjantów i... jedna osoba protestująca - takie były przez chwilę proporcje podczas wczorajszego zgromadzenia. Magistrat tłumaczy: - Nie możemy odmawiać pikiet. A komenda dodaje: - Musimy je zabezpieczać.

Czwartkowa poranna pikieta przy biurowcu na ul. Kombatantów 34 w Gorzowie miała bronić praw człowieka. Organizatorka we wniosku, jaki złożyła w magistracie, zapowiedziała, że zgromadzenie potrwa od 8.00 do 15.00.
Tylko że o 8.00 na miejscu była tylko ona, w białym fartuchu i z tabliczką „protest”. Na parkingu wypatrzyliśmy radiowóz oraz dwóch policjantów. Po chwili podjechał jeszcze jeden wóz policyjny i dwóch mundurowych.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.