Tomasz Rusek

Gorzów: przez chwilę na zgromadzeniu była jedna osoba i... czterech policjantów!

Dlaczego policja w ogóle obstawiała jednoosobowy protest? Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji wyjaśnia, że takie są zasady: - Fot. arch. GL Dlaczego policja w ogóle obstawiała jednoosobowy protest? Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji wyjaśnia, że takie są zasady: - Jesteśmy obecni na każdym zgromadzeniu. Na podstawie informacji z urzędu o liczbie uczestników decydujemy ilu policjantów będzie pilnować bezpieczeństwa.
Tomasz Rusek

Czterech policjantów i... jedna osoba protestująca - takie były przez chwilę proporcje podczas wczorajszego zgromadzenia. Magistrat tłumaczy: - Nie możemy odmawiać pikiet. A komenda dodaje: - Musimy je zabezpieczać.

Czwartkowa poranna pikieta przy biurowcu na ul. Kombatantów 34 w Gorzowie miała bronić praw człowieka. Organizatorka we wniosku, jaki złożyła w magistracie, zapowiedziała, że zgromadzenie potrwa od 8.00 do 15.00.
Tylko że o 8.00 na miejscu była tylko ona, w białym fartuchu i z tabliczką „protest”. Na parkingu wypatrzyliśmy radiowóz oraz dwóch policjantów. Po chwili podjechał jeszcze jeden wóz policyjny i dwóch mundurowych.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Aktualnie na Górczynie. Lubię pożartować, więc śmiało mogę napisać, że interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Wy też?
Z Gazetą Lubuską współpracuję od 2002 r., a pracuję w niej trzy lata krócej. Kiedy ten czas zleciał?
Zawodowo bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim (Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Pszczew, Przytoczna). Piszę nie tylko artykuły z tych i o tych okolicach, ale robię też tam wiele zdjęć, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dodatkowo od 2019 r. z radością administruję facebookowym profilem Głos Międzyrzecza i Skwierzyny, gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji i kapitalnych zdjęć z tej części woj. lubuskiego. Jesteśmy czynni całą dobę!
Jeśli mieszkacie w okolicy, koniecznie tam zajrzyjcie, polubcie profil i bądźcie z nami. Z "nami", bo jest nas tam już ponad 14 tysięcy!
Oczywiście zajmuję się życiem Gorzowa: gospodarką komunalną, inwestycjami, transportem, administracją publiczną, lokalnym samorządem.
Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl. Czekam na Wasze wiadomości!

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.