(tr)

Gorzów rozbłyśnie za 200 tys. złotych

Montaż świątecznego oświetlenia trwał w Gorzowie kilka dni Fot. Tomasz Rusek Montaż świątecznego oświetlenia trwał w Gorzowie kilka dni
(tr)

215 tys. zł ma kosztować świąteczne przystrojenie miasta. Kolejne 12 tys. zł urząd wyda na opłacenie prądu, który zasili setki ozdób.

Tak bogatych zdobień nie było w mieście nigdy. Co ważne, lampki rozbłysną w czwartek (ich montaż trwa od ponad tygodnia), także na czwartek zaplanowano też wspólne ubieranie choinki na Starym Rynku.

Co dokładnie zawiśnie na drzewach, latarniach i nad ulicami? Przede wszystkim świecić i błyszczeć będą choinki w ścisłym centrum. Poza tym zabłysną także 22 głogi kuliste na Starym Rynku i przy katedrze - będą całe w sznurach świetlnych.
Na bulwarze zachodnim zaświeci 10 stylowych kurtyn świetlnych, a na wschodnim zapłonie dziewięć gwiazd (szukajcie ich na latarniach). Iluminacja będzie też na rondzie Ofiar Katynia i na rondzie na ul. Kosynierów Gdyńskich (na bogato: ustawione będą tu trzy kurtyny). Dodatkowo przyozdobiono już 141 latarni w całym śródmieściu - są w kształcie m.in. kielichów.

- Łączny koszt iluminacji świątecznych wyniesie około 215 tys. zł. 135 tys. zł z tej kwoty to koszt wynajmu nowych elementów - wyjaśniają służby prasowe magistratu. Prąd, który będzie to wszystko zasilał do 9 stycznia włącznie, ma kosztować 12 tys. zł.

(tr)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.