Gorzów. Rusza rekrutacja dzieci do żłobków. Co rodzic powinien wiedzieć?

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Jarosław Miłkowski

Gorzów. Rusza rekrutacja dzieci do żłobków. Co rodzic powinien wiedzieć?

Jarosław Miłkowski

15 kwietnia rusza nabór do żłobków miejskich. Czas na wypełnienie karty przyjęcia będzie tylko do 30 kwietnia.

- 15 kwietnia rusza nabór do żłobków miejskich - informuje Eliza Rudnicka, dyrektor wydziału spraw społecznych w gorzowskim magistracie.
Rekrutacja będzie odbywać się z wykorzystaniem systemu elektronicznego. Kartę przyjęcia dziecka do żłobka należy pobrać ze strony eurzad.gorzow.pl/edu/nabory i przynieść do wybranego przez siebie żłobka do 30 kwietnia.

Dokumenty przynieś do żłobka

- Samo zarejestrowanie w systemie elektronicznym, bez wydrukowania wniosku, podpisania i dostarczenia go do placówki, nie jest zgłoszeniem. Wydrukowane - informuje dyrektor Rudnicka. Wnioski przyjmowane będą w żłobkach.
W Gorzowie są cztery żłobki. Mieszczą się one przy ulicach: Wróblewskiego 50, Obotryckiej 1, Słonecznej 10 i Maczka 23.
- Przyjęcie dziecka do placówki odbywać się będzie według liczby uzyskanych punktów rekrutacyjnych do danej grupy wiekowej, zgodnie z liczbą wolnych miejsc, którymi dysponuje żłobek w roku szkolnym - informuje Rudnicka.

Rekrutacja do żłobków. Ważne daty

Jak wygląda tegoroczny harmonogram rekrutacji do żłobków?
Po elektronicznym złożeniu kart zgłoszenia oraz przedłożeniu papierowych kart w żłobkach przyjdzie czas na weryfikację dokumentów oraz wstępne przyjęcia dzieci do grup. To będzie w pierwszej połowie maja. Od 16 do 20 maja żłobki wywieszą trzy listy: dzieci przyjętych do żłobka, nieprzyjętych oraz odrzuconych z przyczyn formalnych.

Pomiędzy 21 a 31 maja w żłobkach odbywać się będą spotkania z rodzicami, na których obecność rodziców będzie obowiązkowa.
Do 31 maja żłobki będą zawierać umowy z rodzicami (lub opiekunami prawnymi) dzieci przyjętych do placówki. W umowach zostaną określone szczegółowe zasady korzystania ze żłobka.
- Niepodpisanie umowy w terminie będzie oznaczać rezygnację i skreślenie z listy dzieci przyjętych - informuje E. Rudnicka.
Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych żłobków.

Jarosław Miłkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.