Gorzów: to nie garaż. To supernowoczesne centrum garażowania wozów bojowych

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzów: to nie garaż. To supernowoczesne centrum garażowania wozów bojowych

Tomasz Rusek

Budynek garażowy, który od miesięcy rośnie wzdłuż ul. Dąbrowskiego, zostanie oddany do użytku jeszcze w tym roku - mówi Bartłomiej Mądry z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie.

Wszystko po to, by wozy bojowe, które dziś przymusowo „waletują” po innych strażackich jednostkach, wróciły na zimę do centrum. Tymczasem Czytelnik Wiesław pyta, czemu w sumie wyburzono oryginalne, poniemieckie pomieszczenia.

B. Mądry wyjaśnia, że zdecydowały o tym względy praktyczne, finansowe i bezpieczeństwa. - Dotychczas użytkowany przedwojenny garaż nie posiadał wystarczającej liczby boksów, nie był wyposażony w wymagane obowiązującymi przepisami BHP instalacje odciągu spalin i oświetlenia awaryjnego, bramy garażowe były zbyt wąskie, a straty ciepła w garażu - ogromne - wylicza powody B. Mądry.

W sumie powierzchnia rozbudowanego garażu wynosić będzie aż 579 mwk. Zmieści się tu aż dwanaście stanowisk na pojazdy ratowniczo-gaśnicze i specjalistyczne oraz będzie miejsce na sprzęt: przyczepy, motopompy, agregaty i przyczepki do łodzi pontonowej. - Ponadto znajdzie się tu pomieszczenie myjni i warsztatu naprawczego - dodaje strażak.

I teraz atrakcja dla najmłodszych: nowe bramy garażowe nie tylko będą szerokie i wygodne przy wyjeździe, ale też... przeszklone. Co jest ukłonem wobec przechodniów i fanów pożarniczej techniki.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.