(TR)

Gorzów w 2016 r.: ale będzie się działo!

Występ podczas zeszłorocznego Romane Dyvesa Fot. Tomasz Rusek Występ podczas zeszłorocznego Romane Dyvesa
(TR)

Gorzowianie! Szykujcie się na rok pełen imprez i atrakcji. To... gdzie i kiedy się bawimy?

Jaki będzie ten rok? Po kieszeni nie powinien nas uderzyć: nie będzie podwyżek cen biletów MZK, nie wzrosną - na razie - komunalne czynsze. Opłaty za śmieci też pozostaną na tym samym poziomie. Będzie za to sporo drogowych remontów i naprawdę dużo ciekawych imprez. Zresztą - zobaczcie sami, co nas czeka!


Gospodarka

Największą inwestycją w tym roku w mieście będzie przebudowa torowiska w ul. Warszawskiej. Urząd wyda na nią w sumie 12 mln zł. Milion mniej pójdzie na system odprowadzania wód opadowych z zachodniej części miasta (koło S3).Kierowcy ucieszą się na pewno z przebudowy i remontu ul. Walczaka za 5 mln zł (od ul. Piłsudskiego aż do białego kościółka, gdzie powstanie rondo, umożliwiające zjazd w lewo do ul. Warszawskiej), będzie też modernizacja ul. Towarowej i Fabrycznej za 7 mln zł i Kłosowej (za niecałe pół miliona).Urząd chce też opracować dokumentację przebudowy Kostrzyńskiej i Myśliborskiej.W tym roku powinna się też powiększyć Kostrzyńsko Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna - gorzowska podstrefa urośnie o hektary szykowane przez m.in. gminę Kłodawa (koło Wojcieszyc).

Kultura
W maju szykujcie się na Międzynarodowe Spotkania Orkiestr Dętych „Alte Kameraden 2016” (21-22 maja). W nocy z 10 na 11 czerwca znowu przejdziemy się wspólnie Nocnym Szlakiem Kulturalnym, który z edycji na edycję przyciąga coraz więcej spragnionych kultury (ten wysokiej też) ludzi. W czerwcu (23-25) zafurkoczą suknie na Romane Dyvesa.Od koniec tego samego miesiąca (najpewniej 25 czerwca) będzie impreza dla fanów dobrego bitu i rymów - czyli hiphopowy HH Festival. Pierwsze trzy dni lipca to Dni Gorzowa. Impreza ma być: huczna, zawładnąć całym centrum i nadwarciańskimi terenami oraz przyciągnąć dziesiątki tysięcy gorzowian i turystów. Nałoży się na nią także XXIII Międzynarodowy Festiwal Tańca - Folk Przystań - ma trwać od 27 czerwca do 3 lipca włącznie.Z kolei 22 lipca pobujamy się wspólnie podczas Reggae nad Wartą - Grudzień z kolei upłynie w świątecznej atmosferze: będzie Wigilia narodów, wigilia na rynku, świąteczny jarmark a na koniec roku - oczywiście - sylwestrowa impreza.

Lokalne prawo i opłaty
W mieście - na gminnych terenach - nie będą mogły prowadzić działalności cyrki, w których szkolone i tresowane są zwierzęta. Prezydent zakazał takich występów m.in. po prośbach od obrońców praw zwierząt.W tym roku nie będzie żadnych podwyżek podatków czy opłat. Więcej zapłacimy za wodę i ścieki. Metr sześcienny wody będzie kosztował zapłacą 4,74, a tyle samo odprowadzonych ścieków - ścieków 6,86 zł. Po przeliczeniu oznacza to podwyżkę w wysokości 1,35 zł miesięcznie od osoby.

Sport i rekreacja
Imprezy sportowe i rekreacyjne będę niemal cały rok - bez przerwy (turnieje, pojedyncze zawody itp.). Najważniejsze wydarzenia? 7 maja setki biegaczy przyciągnie na pewno XXXV Bieg Słowiański. Biegacze będą rządzić w mieście także 19 czerwca podczas 3. Gorzowskiej Nadwarciańskiej Dychy. Koniec wakacji to emocje z warkotem silnika. 26 sierpnia będzie Moto Racing Show, które będzie solidnym wstępem do żużlowego Grand Prix, planowanego na 28 sierpnia.

(TR)

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.