(TR)

Gorzów w 2016 r.: ale będzie się działo!

Występ podczas zeszłorocznego Romane Dyvesa Fot. Tomasz Rusek Występ podczas zeszłorocznego Romane Dyvesa
(TR)

Gorzowianie! Szykujcie się na rok pełen imprez i atrakcji. To... gdzie i kiedy się bawimy?

Jaki będzie ten rok? Po kieszeni nie powinien nas uderzyć: nie będzie podwyżek cen biletów MZK, nie wzrosną - na razie - komunalne czynsze. Opłaty za śmieci też pozostaną na tym samym poziomie. Będzie za to sporo drogowych remontów i naprawdę dużo ciekawych imprez. Zresztą - zobaczcie sami, co nas czeka!


Gospodarka

Największą inwestycją w tym roku w mieście będzie przebudowa torowiska w ul. Warszawskiej. Urząd wyda na nią w sumie 12 mln zł. Milion mniej pójdzie na system odprowadzania wód opadowych z zachodniej części miasta (koło S3).Kierowcy ucieszą się na pewno z przebudowy i remontu ul. Walczaka za 5 mln zł (od ul. Piłsudskiego aż do białego kościółka, gdzie powstanie rondo, umożliwiające zjazd w lewo do ul. Warszawskiej), będzie też modernizacja ul. Towarowej i Fabrycznej za 7 mln zł i Kłosowej (za niecałe pół miliona).Urząd chce też opracować dokumentację przebudowy Kostrzyńskiej i Myśliborskiej.W tym roku powinna się też powiększyć Kostrzyńsko Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna - gorzowska podstrefa urośnie o hektary szykowane przez m.in. gminę Kłodawa (koło Wojcieszyc).

Kultura
W maju szykujcie się na Międzynarodowe Spotkania Orkiestr Dętych „Alte Kameraden 2016” (21-22 maja). W nocy z 10 na 11 czerwca znowu przejdziemy się wspólnie Nocnym Szlakiem Kulturalnym, który z edycji na edycję przyciąga coraz więcej spragnionych kultury (ten wysokiej też) ludzi. W czerwcu (23-25) zafurkoczą suknie na Romane Dyvesa.Od koniec tego samego miesiąca (najpewniej 25 czerwca) będzie impreza dla fanów dobrego bitu i rymów - czyli hiphopowy HH Festival. Pierwsze trzy dni lipca to Dni Gorzowa. Impreza ma być: huczna, zawładnąć całym centrum i nadwarciańskimi terenami oraz przyciągnąć dziesiątki tysięcy gorzowian i turystów. Nałoży się na nią także XXIII Międzynarodowy Festiwal Tańca - Folk Przystań - ma trwać od 27 czerwca do 3 lipca włącznie.Z kolei 22 lipca pobujamy się wspólnie podczas Reggae nad Wartą - Grudzień z kolei upłynie w świątecznej atmosferze: będzie Wigilia narodów, wigilia na rynku, świąteczny jarmark a na koniec roku - oczywiście - sylwestrowa impreza.

Lokalne prawo i opłaty
W mieście - na gminnych terenach - nie będą mogły prowadzić działalności cyrki, w których szkolone i tresowane są zwierzęta. Prezydent zakazał takich występów m.in. po prośbach od obrońców praw zwierząt.W tym roku nie będzie żadnych podwyżek podatków czy opłat. Więcej zapłacimy za wodę i ścieki. Metr sześcienny wody będzie kosztował zapłacą 4,74, a tyle samo odprowadzonych ścieków - ścieków 6,86 zł. Po przeliczeniu oznacza to podwyżkę w wysokości 1,35 zł miesięcznie od osoby.

Sport i rekreacja
Imprezy sportowe i rekreacyjne będę niemal cały rok - bez przerwy (turnieje, pojedyncze zawody itp.). Najważniejsze wydarzenia? 7 maja setki biegaczy przyciągnie na pewno XXXV Bieg Słowiański. Biegacze będą rządzić w mieście także 19 czerwca podczas 3. Gorzowskiej Nadwarciańskiej Dychy. Koniec wakacji to emocje z warkotem silnika. 26 sierpnia będzie Moto Racing Show, które będzie solidnym wstępem do żużlowego Grand Prix, planowanego na 28 sierpnia.

(TR)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.