Gorzów: w blokach segregujemy na trzy minus. Ale w domkach na mocną czwórkę. To najnowsze dane [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzów: w blokach segregujemy na trzy minus. Ale w domkach na mocną czwórkę. To najnowsze dane [WIDEO]

Tomasz Rusek

Za gorzowianami niemal miesiąc śmieciowej rewolucji. Najważniejszy wniosek? Jeszcze dużo musimy się o segregowaniu odpadów nauczyć.

7 stycznia w Gorzowie zmieniły się zasady wyrzucania śmieci, a zmiana dotknęła wszystkich 120 tys. mieszkańców. Wczoraj związek gmin MG6 oraz firmy odbierające odpady, wspólnie podsumowały niemal miesiąc śmiecenia po nowemu.

W koszach na szkło ląduje nie tylko szkło

Po pierwsze: nieco bardziej dokładne dzielenie odpadów nieco chyba wystraszyło mieszkańców, bo wcześniej selektywną zbiórkę deklarowało 95 proc. gorzowian, a po zmianach 3 proc. zrezygnowały z tego i postanowiły oddawać odpady zmieszane.

- Jaką więc wystawiłaby pani gorzowianom ocenę z segregowania? - zapytaliśmy szefową związku Katarzynę Szczepańską.  
Po szybkim namyśle odpowiedziała, że mieszkańcom bloków dałaby trójkę z minusem. Bo anonimowość sprawia, że wielu cały czas wyrzuca byle co byle gdzie. Często w ten sposób psując starania innych, którzy segregują jak należy. - Dlatego proszę: jeśli nie wiesz, gdzie wyrzucić worek, wyrzuć do odpadów pozostałych po segregacji. Wtedy narobisz najmniej szkód - powiedziała. Dodała jeszcze, że te „trzy mniej” to i tak ocena na wyrost.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Aktualnie na Górczynie. Lubię pożartować, więc śmiało mogę napisać, że interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Wy też?
Z Gazetą Lubuską współpracuję od 2002 r., a pracuję w niej trzy lata krócej. Kiedy ten czas zleciał?
Zawodowo bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim (Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Pszczew, Przytoczna). Piszę nie tylko artykuły z tych i o tych okolicach, ale robię też tam wiele zdjęć, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dodatkowo od 2019 r. z radością administruję facebookowym profilem Głos Międzyrzecza i Skwierzyny, gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji i kapitalnych zdjęć z tej części woj. lubuskiego. Jesteśmy czynni całą dobę!
Jeśli mieszkacie w okolicy, koniecznie tam zajrzyjcie, polubcie profil i bądźcie z nami. Z "nami", bo jest nas tam już ponad 14 tysięcy!
Oczywiście zajmuję się życiem Gorzowa: gospodarką komunalną, inwestycjami, transportem, administracją publiczną, lokalnym samorządem.
Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl. Czekam na Wasze wiadomości!

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.