Gorzów: w mieście rośnie kilkadziesiąt drzew z darmowymi owocami. Czytelnicy sprzedali nam kilka namiarów...

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzów: w mieście rośnie kilkadziesiąt drzew z darmowymi owocami. Czytelnicy sprzedali nam kilka namiarów...

Tomasz Rusek

Śliwki, wiśnie, jabłka... W mieście rośnie wiele drzew owocowych, z których mieszkańcy biorą darmowe owoce. Gdzie? Wielu ma „swoje” drzewka, jednak nie każdy chce się dzielić informacjami. Jednak udało nam się ustalić kilka adresów!

Wiecie, że w internecie jest osobny serwis poświęcony właśnie takim drzewom? „Takim”, czyli bezpańskim, rosnącym przy drogach czy gdzieś na łąkach, skąd można legalnie brać owoce.

Na stronie fallingfruit.org znajdziemy też Gorzów i kilkanaście wskazań z naszego miasta. Jest zaznaczona jabłoń nieopodal ul.

Znakomity kucharz Łukasz Konik radzi, by zdziczałych owoców przed obróbką próbować. - Mogą bowiem  wymagać więcej cukru, więcej pektyny.  Po prostu sprawdźmy, co udało nam się zebrać - tłumaczy. Sam też korzysta z natury. - Znam miejsce, gdzie rośnie genialna morwa. Jest pyszna. Ale więcej nie zdradzę! - śmieje się.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Aktualnie na Górczynie. Lubię pożartować, więc śmiało mogę napisać, że interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Wy też?
Z Gazetą Lubuską współpracuję od 2002 r., a pracuję w niej trzy lata krócej. Kiedy ten czas zleciał?
Zawodowo bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim (Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Pszczew, Przytoczna). Piszę nie tylko artykuły z tych i o tych okolicach, ale robię też tam wiele zdjęć, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dodatkowo od 2019 r. z radością administruję facebookowym profilem Głos Międzyrzecza i Skwierzyny, gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji i kapitalnych zdjęć z tej części woj. lubuskiego. Jesteśmy czynni całą dobę!
Jeśli mieszkacie w okolicy, koniecznie tam zajrzyjcie, polubcie profil i bądźcie z nami. Z "nami", bo jest nas tam już ponad 14 tysięcy!
Oczywiście zajmuję się życiem Gorzowa: gospodarką komunalną, inwestycjami, transportem, administracją publiczną, lokalnym samorządem.
Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl. Czekam na Wasze wiadomości!

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.