Gorzów. W ramach akcji Wspieraj Seniora do mieszkańców trafiło 25 tys. obiadów

Czytaj dalej
Jarosław Miłkowski

Gorzów. W ramach akcji Wspieraj Seniora do mieszkańców trafiło 25 tys. obiadów

Jarosław Miłkowski

Akcja Wspieraj Seniora, która została stworzona, by wesprzeć starsze osoby, dobiega w Gorzowie końca. Ostatnie obiady zostaną dostarczone 18 grudnia.

Już tylko do piątku 18 grudnia trwać będzie akcja Posiłek dla Seniora, która jest częścią rządowej akcji Wspieraj Seniora. Trwa ona od połowy listopada i ma być wsparciem w czasach epidemii dla osób powyżej 70. roku życia. Chodzi o to, by jak najrzadziej wychodziły one z domu i nie narażały się na zakażenie koronawirusem.

25 tysięcy posiłków

Z darmowych posiłków w Gorzowie korzysta kilkaset osób. Obiady robią i dowożą do mieszkańców trzy restauracje: Domowa, Java i Pasja.
- Ze względu na ogromne zainteresowanie akcją, od ostatniego piątku nie są już przyjmowane zgłoszenia. Realizowane są te, które wpłynęły wcześniej - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik urzędu miasta.

Z wyliczeń urzędników wychodzi, że od początku akcji do piątku 18 grudnia wydanych będzie 25 tys. obiadów.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że z naszej akcji skorzystało tak wielu mieszkańców naszego miasta - mówi Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa ds. społecznych.

Prawie 500 tys. zł na pomoc

Akcja Wspieraj Seniora (wraz z Posiłkiem dla Seniora) sfinansowana została z rządowych oraz miejskich pieniędzy. Rząd dał na nią w Gorzowie ponad 320 tys. zł. Kolejne ponad 80 tys. zł pochodziło z budżetu miasta. A oprócz tego dołożyły się także miejskie spółki, które na przygotowanie posiłków przeznaczyły 60 tys. zł, aby seniorzy nie musieli płacić ani złotówki za obiad. Pieniądze poszły i na przygotowanie posiłków, i na ich dostarczanie.

Jarosław Miłkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.