Gorzów "w skrócie": będzie darmowa komunikacja?

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Jarosław Miłkowski

Gorzów "w skrócie": będzie darmowa komunikacja?

Jarosław Miłkowski

- To nie żart - mówi radny Jerzy Synowiec. Jego klub radnych Nowoczesny Gorzów napisał właśnie do prezydenta Jacka Wójcickiego, by ten rozważył zniesienie opłat za jazdę autobusami i tramwajami. A co poza tym słychać w Gorzowie?

1,2 tys. wolontariuszy zbiera na hospicjum
Dziś (7 kwietnia) od 8.00 do 19.00 odbywa się tradycyjna uliczna zbiórka na rzecz hospicjum. - 1,2 tys. wolontariuszy będzie kwestowało w 150 miejscach, m.in. przy przystankach oraz sklepach - mówi Marek Lewandowski, dyrektor hospicjum. Rok temu udało się zebrać w mieście 90 tys. zł.

Czy w MZK będziemy jeździć za darmo?
- To nie żart - mówi radny Jerzy Synowiec. Jego klub radnych Nowoczesny Gorzów napisał właśnie do prezydenta Jacka Wójcickiego, by ten rozważył zniesienie opłat za jazdę autobusami i tramwajami. - Połowa pasażerów jeździ na gapę. Dlaczego inni mają zatem płacić? - pyta radny.

Stara biblioteka jest jak nowa... galeria
Pamiętacie dawną siedzibę biblioteki wojewódzkiej? Została wyremontowana i od wczoraj mieści się w niej Galeria Sztuki Regionalnej. Będzie w niej można zobaczyć prace malarskie, graficzne oraz rzeźbiarskie m.in. Romany Kaszyc, Jerzego Gąsiorka, Juliusza Piechockiego.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się sprawami bieżącymi oraz bardzo często interwencjami Czytelników. Masz sprawę, którą potrzeba wyjaśnić? Pisz na maila: jmilkowski@gazetalubuska.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.