Gorzów "w skrócie": będzie darmowa komunikacja?

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Jarosław Miłkowski

Gorzów "w skrócie": będzie darmowa komunikacja?

Jarosław Miłkowski

- To nie żart - mówi radny Jerzy Synowiec. Jego klub radnych Nowoczesny Gorzów napisał właśnie do prezydenta Jacka Wójcickiego, by ten rozważył zniesienie opłat za jazdę autobusami i tramwajami. A co poza tym słychać w Gorzowie?

1,2 tys. wolontariuszy zbiera na hospicjum
Dziś (7 kwietnia) od 8.00 do 19.00 odbywa się tradycyjna uliczna zbiórka na rzecz hospicjum. - 1,2 tys. wolontariuszy będzie kwestowało w 150 miejscach, m.in. przy przystankach oraz sklepach - mówi Marek Lewandowski, dyrektor hospicjum. Rok temu udało się zebrać w mieście 90 tys. zł.

Czy w MZK będziemy jeździć za darmo?
- To nie żart - mówi radny Jerzy Synowiec. Jego klub radnych Nowoczesny Gorzów napisał właśnie do prezydenta Jacka Wójcickiego, by ten rozważył zniesienie opłat za jazdę autobusami i tramwajami. - Połowa pasażerów jeździ na gapę. Dlaczego inni mają zatem płacić? - pyta radny.

Stara biblioteka jest jak nowa... galeria
Pamiętacie dawną siedzibę biblioteki wojewódzkiej? Została wyremontowana i od wczoraj mieści się w niej Galeria Sztuki Regionalnej. Będzie w niej można zobaczyć prace malarskie, graficzne oraz rzeźbiarskie m.in. Romany Kaszyc, Jerzego Gąsiorka, Juliusza Piechockiego.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.