Jarosław Miłkowski

Gorzów "w skrócie": Będzie miejski architekt

Architekt zostanie powołany za kilka tygodni. Fot. pixabay.com Architekt zostanie powołany za kilka tygodni.
Jarosław Miłkowski

Jeszcze tej zimy Gorzów będzie miał architekta miejskiego - zapowiada prezydent. A co poza tym słychać w Gorzowie?

Architekt miejski już za kilka tygodni

- Jeszcze tej zimy powołany zostanie architekt miejski. Będzie to stanowisko o charakterze doradczym. To po to, aby nie utknął on przy robocie papierkowej - mówi prezydent Jacek Wójcicki. Kolejną „nowością” ma być biuro planowania przestrzennego. O potrzebie powołania architekta miejskiego w minionym tygodniu mówili gorzowscy architekci na konferencji (pisaliśmy o tym w czwartek). - To stanowisko bardzo potrzebne, bo przecież w najbliższych latach będziemy mieli na inwestycje w mieście 1 mld zł - mówi prezydent. Miasto nie zamierza jednak powoływać plastyka miejskiego. Jego zadania przejmie architekt miejski.

Co w planach na Dzień Pokoju i Pojednania

W najbliższą sobotę przypada 71. rocznica wkroczenia do
naszego miasta żołnierzy radzieckich i przemianowania niemieckiego Landsberga na polski Gorzów. Od 1995 r. to wydarzenie wspominane jako Dzień Pokoju i Pojednania. W sobotę o 10.30 byli i obecni mieszkańcy złożą kwiaty w lapidarium w parku Kopernika, a o 12.00 na pl. Grunwaldzkim odezwie się dzwon pokoju.

Po co policjanci zaglądają do sklepów

W piątek gorzowskie sklepy oferujące alkohol odwiedzali policjanci. Powód? Przypominali właścicielom i pracownikom, żeby nie sprzedawali nieletnim (młodzież ma jeszcze tydzień ferii) napojów alkoholowych.

Kto chce się radzić radnego PiS-u

We wtorek 26 stycznia od 15.30 do 16.30 w pokoju 219 urzędu miasta przy ul. Sikorskiego 3-4 będzie dyżurował rady PiS Roman Sondej. Kto ma sprawę, może się wybrać.

Prawnik pomaga za darmo

W Gminnym Ośrodku Kultury w Santoku w każdą środę od 9.00 do 13.00 można skorzystać z darmowych porad prawnika.

Dzieciaki 20 razy pojadą na basen

67 uczniów z klas drugich w Lubiszynie będzie mogło skorzystać z 20 bezpłatnych lekcji nauki pływania. Gmina dostała na to od rządu 10 tys. zł.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.