Jarosław Miłkowski

Gorzów "w skrócie": będzie nowy monitoring

Gorzów "w skrócie": będzie nowy monitoring Fot. Archiwum "GL"
Jarosław Miłkowski

Gorzowscy urzędnicy zapowiadają zakup 15 nowych kamer do monitoringu. Część z nich będzie też uczyła się angielskiego. Ile wyda na to urząd?

Wielki Brat będzie widział wyraźniej
Przy okazji wdrażania w mieście planu transportowego (wymiana linii oraz taboru przewidziana jest na lata 2017-18) zamontowanych zostanie w mieście 15 nowych kamer monitoringu. Zawisną one w pobliżu przystanków. Miasto wyda na zakup kamer 600 tys. zł. Kiedy się pojawią, jeszcze nie wiadomo.

Urzędnicy podszkolą język angielski
13.706 zł zapłaci miasto za dziesięć miesięcy kursu siedmiu urzędników. Ma on pomóc przy realizacji zintegrowanych inwestycji terytorialnych.

Można przysiąść na przystanku
Nie trzeba już stać na żadnym z czterech nowych przystanków tramwajowych przy ul. Chrobrego. Przy każdym z nich stanęły ławki.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.