Jarosław Miłkowski

Gorzów "w skrócie": będzie remont katedry?

Katedra gorzowska Fot. Archiwum "GL" Katedra gorzowska
Jarosław Miłkowski

Wtorek 30 grudnia przyniósł informację o śmierci Mariusza Guzendy i nowym klubie w radzie. Wyjaśniamy też, o co chodzi z tablicami zapowiadającymi remont katedry.

Mariusz Guzenda nie żyje. Miał 63 lata
W nocy z poniedziałku na wtorek po ciężkiej chorobie zmarł Mariusz Guzenda. W latach 1994-1999 był miejskim radnym. Następnie przez sześć lat, do 2005 r., był wiceprezydentem Gorzowa, a przez ostatnie dziesięć lat prezesem Gorzowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. W latach 2002 r. podjął się ratowania gorzowskiego żużla i przez trzy lata był prezesem Stali Gorzów. Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę 2 stycznia.

Nowy klub w radzie. Nowoczesny Gorzów
Radni Jerzy Wierchowicz, Jerzy Synowiec oraz Krzysztof Kochanowski założyli nowy klub w radzie miasta. Nazwa Nowoczesny Gorzów ma nawiązywać do ugrupowania Ryszarda Petru. To kolejny nowy klub radnych. Przed świętami powstał bowiem Gorzów Plus. Oprócz nich w radzie są też kluby PO, PiS-u oraz Ludzi dla Miasta.

Remont katedry? Jeszcze nie teraz!

W jednej z naw katedry stanęły banery z planami remontu elewacji świątyni. Czy to znak, że prace ruszą lada mo-ment? - Na razie staramy się o pieniądze - mówi proboszcz ks. Zbigniew Kolbus.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.