Jarosław Miłkowski

Gorzów "w skrócie": będzie spora inwestycja?

Inwestycja Wit-Polu opiewać może na 35 mln zł. Fot. Archiwum "GL" Inwestycja Wit-Polu opiewać może na 35 mln zł.
Jarosław Miłkowski

Firma Wit-Pol chce zainwestować w Gorzowie kolejne 35 mln zł. By jednak to zrobiła, gorzowscy radni muszą się zgodzić na powiększenie strefy ekonomicznej. A co po za tym słychać w regionie?

Inwestycja za 35 mln zł szykuje się w strefie

Podczas czwartkowej sesji radni mają zająć się sprawą poszerzenia strefy ekonomicznej przy ul. Fielderofa-Nila na gorzowskim Manhattanie. Strefie ma przybyć
6,2 ha działki należącej do Skarbu Państwa. Jak informuje Robert Surowiec, przewodniczący rady miasta, dzięki pozytywnej decyzji radnych powstanie w mieście inwestycja o wartości 35 mln zł. Rozbudować chce się Wit-Pol, firma z branży spożywczej.

W jeden dzień policjanci odwiedzili 198 miejsc, w których żyją bezdomni

- Choć termometr w wielu miejscach województwa pokazuje temperaturę dodatnią, nie oznacza to, że bezdomnym nic nie grozi. Wychłodzenie organizmu może nastąpić w każdej chwili - mówią lu-buscy policjanci. W niedzielę skontrolowali oni 198 miejsc w Lubuskiem, w których mogli przebywać bezdomni. Do skorzystania z pomocy udało się namówić 21 osób. Służby (także pomoc społeczna) zapewniły im nocleg oraz gorący posiłek.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.