Jarosław Miłkowski

Gorzów "w skrócie": co stało się przy ul. Mickiewicza

Gorzów "w skrócie": co stało się przy ul. Mickiewicza Fot. Archiwum "GL"
Jarosław Miłkowski

W niedzielę wieczorem w kamienicy przy ul. Mickiewicza został zraniony mężczyzna. Choć policja chciała ustalić, kto mu zrobił krzywdę, on sam unikał funkcjonariuszy jak ognia. A co poza tym słychać w Gorzowie?

Co stało się w kamienicy przy ul. Mickiewicza? Zraniony mężczyzna wypisał się ze szpitala
W niedzielę wieczorem w kamienicy przy ul. Mickiewicza został zraniony mężczyzna.
– Informację otrzymaliśmy od osoby trzeciej. Na miejsce przyjechało pogotowie, które opatrzyło mężczyznę i zawiozło do szpitala. Gdy policjanci tam pojechali, mężczyzny już nie było. Wypisał się na własne życzenie. Gdy funkcjonariusze przyjechali do niego na ul. Mickiewicza, był mocno pijany i nie chciał rozmawiać z policjantami. Dostał więc wezwanie do stawienia się na komendę – mówi Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji. Z policyjnych ustaleń wynika, że obrażenia mężczyzny (nie wiadomo, czym został zraniony) nie wymagają, żeby został w szpitalu więcej niż siedem dni. – W takim wypadku nie możemy zająć się sprawą z urzędu, a jedynie na wniosek pokrzywdzonego – dodaje Jaroszewicz.

Białe światła są lepiej widoczne
W Gorzowie na 60 przejściach dla pieszych jest wymieniane oświetlenie: zamiast światła „żółtego” będzie „białe”. Pojawiło się ono już m.in. przy Przedszkolu Miejskim nr 29 przy ul. Wróblewskiego. Lampy wymienia miasto do spółki z Eneą.

Gorzów sprzedał ziemię za 4,4 mln zł
Miejskim urzędnikom udało się sprzedać trzy działki. Za 3,3 mln zł poszła ziemia pod bloki mieszkalne przy
ul. Wróblewskiego (powyżej miejskiej komendy policji). Oprócz tego udało się znaleźć chętnych na działkę przy ul. Żwirowej (naprzeciwko Biedronki) oraz przy ul. Łysej.

Gdzie w piątek nie będzie prądu w Deszcznie
Przerwa w dostawie energii od godz. 11 do 13 przy ulicach: Brzozowej 57-71, Jaśminowej 3, 4, 6, Lubuskiej 1b, 1c, 1e, 2, 22, Orzechowej 18, 26, 27, 39, 42, 4 , Pod Lasem 12, 14, 18, 19, Skwierzyńskiej 79-90 i Wietrznej 98-106.
.
Powiatowy sanepid ma nowego szefa
Danuta Kozera jest teraz dyrektorką Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Poprzednik Kozery – Edward Andrusyszyn – przeszedł na emeryturę. Przypomnijmy też, że tydzień wcześniej miejskim rzecznikiem praw konsumenta został Tomasz Gierczak.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.