Gorzów "w skrócie": co z przystankami, drzewami i... popiołem?

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
(tr) (jm)

Gorzów "w skrócie": co z przystankami, drzewami i... popiołem?

(tr) (jm)

Przystanki autobusowe na wyremontowanej ul. Jagiełły zostaną oddane do użytku po niedzieli.

Nie w środę, ale kilka dni później autobusy komunikacji miejskiej będą zatrzymywały się przy „starych” przystankach na ul. Jagiełły. - Przystanki przy murach obronnych oraz przy łaźni ostatecznie będą działać od poniedziałku - poinformował nas we wtorek miejski inżynier ruchu Rafał Krajczyński. Autobusy będą zatrzymywały się przy krawędzi jezdni, bo do zatoczek będą mogły wjechać po 1 stycznia 2016, gdy „dojrzeje” wylany tam beton (z tym dojrzewaniem to nie przesada - nawierzchnia zastyga sobie pod specjalną folią).

Drzewa będą nieco niższe

Lada dzień zacznie się przycinka ogromnych topoli między Zrembem a kamienicami przy ul. Wawrzyniaka.
Tomasz Rusek Lada dzień zacznie się przycinka ogromnych topoli między Zrembem a kamienicami przy ul. Wawrzyniaka.

Zgodnie z obietnicą, jaką Czytelnikom dała firma Zremb, lada dzień zacznie się akcja przycinania drzew między zakładem a kamienicami przy ul. Wawrzyniaka. Na topole (mają nawet po ponad 40 metrów wysokości) ludzie poskarżyli się nam jeszcze przed wakacjami. Przedsiębiorstwo natychmiast zaczęło załatwiać zgody i pozwolenia na przycinkę. Już je ma. - Roboty zastaną wykonane do 20 grudnia - powiedział Sylwester Kubała, w Zrembie dyr. do spraw marketingu.

Popiół wyrzucaj zimny

Palisz w piecu? Związek Celowy Gmin, który odpowiada za wywóz odpadów z całego Gorzowa, prosi: - Nie wyrzucaj gorącego popiołu do kosza!

Okazuje się, że wraz z nadejściem chłodu, pojawił się problem z koszami. Są niszczone właśnie przez gorący popiół. Można go wyrzucać, ale musi być zimny.

(tr) (jm)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.