Gorzów "w skrócie": co zrobić z choinką i czemu lepiej odśnieżyć chodnik

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzów "w skrócie": co zrobić z choinką i czemu lepiej odśnieżyć chodnik

Tomasz Rusek

- Mam nietypowy problem. Właśnie rozebraliśmy z rodziną choinkę. Co teraz? Wyrzucić do kosza? Postawić obok? - pyta Jerzy z Dolinek. A my zapewniamy: to pytanie od wielu gorzowian.

Nie ma co wciskać drzewek do pojemników. Wyłóżcie je przy altanie. Firma odbierająca śmieci na pewno zabierze drzewka (to bioodpad).
Sadzenie ma sens, jeśli choinka była w donicy i ma naprawdę solidne korzenie. Bez nich drzewko to zwykły odpad.

Nie odśnieżyłeś chodnika? Spodziewaj się straży miejskiej

- Przecież tu się nie da się chodzić! Strach nogę postawić. Od razu człowiek traci równowagę. I widać, że nikt nie próbował tu niczego odśnieżać. Nie ma śladu po soli czy piachu - mówiła we wtorek Czytelniczka o chodniku przy ul. Kostrzyńskiej. Przekazaliśmy uwagi straży miejskiej.

A ta - jak się okazuje - od kilku dni ma podobnych zgłoszeń naprawdę dużo. Nawet po kilkadziesiąt dziennie! - Staramy się reagować natychmiast i wysyłamy patrole na miejsce - powiedział nam komendant Czesław Matuszak. I przypomniał, że zimowe dbanie o chodnik to obowiązek właściciela lub zarządcy nieruchomości, która jest przy nim.

A kto lekceważy ten obowiązek, może dostać mandat (zawsze najpierw jest prośba i ostrzeżenie), a nawet grzywnę - ta może sięgać nawet 5 tys. zł. Warto pamiętać o tym przepisie, bo opady śniegu są spodziewane do piątku.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.