Gorzów "w skrócie": czekamy na zdjęcia, a rudery znikają

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzów "w skrócie": czekamy na zdjęcia, a rudery znikają

Tomasz Rusek

Przez lata Gorzów zmienił się w niektórych miejscach nie do poznania. Jednak dzięki Waszym zdjęciom, które pokazujemy w „GL” już ósmy rok, możemy te zmiany prześledzić.

Czekamy na fotografie, na których widać choćby fragment miasta: ulice, budynki, a może także wnętrza? Zdjęcia możecie przynieść do „GL” (redakcja jest na 2. piętrze w Parku 111) lub przysłać skany na adres: [email protected]. Pamiętajcie o jak najdokładniejszym opisie zdjęć. Im więcej szczegółów, tym lepiej i... ciekawiej.

Zbigniew Sejwa przygotowuje właśnie drugie wydanie książki „Z albumu gorzowian”. Być może niektóre z Waszych fotografii znajdą się w nim!

Zbigniew Sejwa z Waszych zdjęć robi wystawy i wydaje już drugi album z fotografiami
Tomasz Rusek Zbigniew Sejwa z Waszych zdjęć robi wystawy i wydaje już drugi album z fotografiami

Rudery i murek zniknęły nam z oczu

Zakończyło się wyburzanie rudery przy ul. Bohaterów Lenino. Ciężki sprzęt zrównał też z ziemią dawny sklep z psią karmą przy ul. Orląt Lwowskich, nie ma już także szpetnego płotu przy ul. Kolejowej. Akcje wyburzeniowe prowadziło nie tylko miasto, ale też prywatni inwestorzy.

Mieszkasz w Kłodawie? Zgłoś się na badanie!

Mieszkanki gminy w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii, mogą zrobić ją za darmo. Badania są zaplanowane na 1 lutego w sali wiejskiej przy ul. Jeziornej. Już dziś można się na nie rejestrować. Wystarczy zadzwonić: 605 596 655 lub 605 598 077.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.