Jarosław Miłkowski

Gorzów "w skrócie": deptak na Sikorskiego i opóźnione przystanki

Ul. Sikorskiego na Google Street View Fot. Archiwum "GL" Ul. Sikorskiego na Google Street View
Jarosław Miłkowski

Gorzowscy urzędnicy szykują się do stworzenia deptaka na części ul. Sikorskiego. Przygotowania rozpoczęli od... policzenia samochodów.

W tym tygodniu na kilku skrzyżowaniach w centrum miasta liczone były... samochody. Urzędnicy zlecili to, bo chcą zrobić deptak na ul. Sikorskiego (na odcinku od katedry do ul. Cichońskiego, czytaj rozmowę obok). Wiedza o liczbie aut jest im potrzebna, bo chcą sprawdzić, czy w przypadku zamknięcia dla odcinka pod deptak pozostałe ulice będą w stanie przejąć ruch pojazdów z tego fragmentu ul. Sikorskiego.

Od poprzedniego weekendu kierowcy mogą już jeździć wyremontowaną ul. Jagiełły. Nie wszystko jednak jest na niej skończone. Dopiero od najbliższego poniedziałku autobusy MZK wrócą na „stare” przystanki przy łaźni. Będą zatrzymywać się przy krawędzi jezdni, bo beton w zatoczkach wciąż „dojrzewa” i będzie to robił aż do końca tego roku.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.