Jarosław Miłkowski

Gorzów "w skrócie": Miasto bliżej Instytutu Papuszy

Pomnik Papuszy w gorzowskim parku Róż. Fot. Jarosław Miłkowski Pomnik Papuszy w gorzowskim parku Róż.
Jarosław Miłkowski

W budynku po byłym komisariacie oraz areszcie przy ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie ma powstać Instytut Papuszy. W tym celu urzędnicy zmieniają już w dokumentach przeznaczenie willi Jaehnego. A co poza tym słychać w Gorzowie?

Urząd stawia krok do Instytutu Papuszy
W budynku po byłym komisariacie oraz areszcie przy ul. Kosynierów Gdyńskich ma powstać Instytut Papuszy. Miasto wykonuje właśnie kolejny krok w tym kierunku i szykuje się do decyzji o „zmianie sposobu wykorzystania” willi Jaehnego z funkcji biurowej na kulturalną. Do 23 września można zgłaszać zastrzeżenia.

Można już jeździć linią 201 do Nierzymia
Możecie już planować autobusową wyprawę nad jezioro w Nierzymiu. Linia 201 jest już w pełnej gotowości. Kursuje w każdy pogodny dzień. Jedzie trasą: os. Staszica – rondo Myśliborskie – al. Konstytucji 3 Maja – Kosynierów Gdyńskich – Roosevelta – Piłsudskiego – Górczyńska – Kombatantów – Różanki. Z os. Staszica wyruszy o 9.15, 11.15, 15.15, 18.45. Znad jeziora o 10.05, 12.05, 16.05 i 19.30. Bilet normalny kosztuje 6 zł, natomiast ulgowy – 3 zł.

Na drodze z Gorzowa pojawią się drogowcy
W Kłodawie lada moment ruszy remont drogi wojewódzkiej nr 151 (od ul. Owocowej do skrzyżowania na Wojcieszyce). Ma zostać zrobiona do 15 lipca.

Chcesz się przyłączyć do wodociągu?
Jutro o 16.00 w sali widowiskowej przy ul. Myśliborskiej w Lubiszynie odbędzie się spotkanie z mieszkańcami w sprawie przyłączeń do wodociągów.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.