Gorzów "w skrócie": na pole golfowe lepiej nie isć, ale na targi tak!

Czytaj dalej
Fot. materiały promocyjne ZUO
Tomasz Rusek

Gorzów "w skrócie": na pole golfowe lepiej nie isć, ale na targi tak!

Tomasz Rusek

Mikołajkowe Targi Edukacji i Pracy dla nastolatków i absolwentów będą już czwarty raz. Początek imprezy w czwarteko 10 grudnia o godz. 10 w auli uczelni przy ul. Estkowskiego.

Zapowiedzianych jest 26 firm, zakładów, uczelni i placówek. Jedne szukają pracowników, inne studentów. Na liście znaleźliśmy m.in. firmy Handwerkskammer z Frankfurtu, gorzowskie SE Bordnetze, grupę Progres, Promedica, firmę doradztwa personalnego Idea HR czy bank PKO.
Ale podczas targów nie tylko praca będzie ważna. Bo odwiedzający targi w sąsiednim budynku fizjoterapii będą też mogli zbadać swoją siłę (wyskok, wyciskanie lub dociąganie sztangi, pojedynczy ruch kończyny dolnej lub górnej), sprawdzić sprawność na ergometrach (kajakowym, wioślarskim, pływackim), dowiedzieć się, czy potrafią zachować równowagę niczym mistrzowie Wschodu, a nawet... zabrać do domu swoje DNA, które fachowcy wyekstrahują im z wnętrza policzka. wszystkie te atrakcje są darmowe, a chętni do skorzystania z nich będą łączeni w grupy.
Targi organizują wspólnie Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży z Ochotniczych Hufców Pracy w Gorzowie oraz Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej. Impreza potrwa do 13.00.

Firma Enea Operator tłumaczy niedogodności swoich klientów „wykonywaniem prac konserwacyjno-modernizacyjnych na urządzeniach energetycznych”. Przerwy w dostawach energii zaplanowane są na czwartek i piątek w gminie Deszczno.
W oba dni wyłączenia będą długotrwałe, niemal całodzienne, bo zaczną się o 7.30 i zakończą o 18.30. Najbardziej dotkną ludzi z Maszewa i Glinika. W Maszewie problemów mogą spodziewać się mieszkańcy wybranych posesji przy ul. Ruty, Tymiankowej, Truskawkowej, Prostej i Pszennej. W Gliniku uciążliwości dotkną ludzi i pracowników z: fermy drobiu, Młyńskiej, Sikorkowej, Kukułczej, Słowiczej, Zacisze, Dziesławickiej, Żurawiej, Kolonijnej, Lipowej, Podgrzybkowej, Koźlakowskiej, Borowikowej, Rydzowej, Poziomkowej, Smardzowej i Brzozowieckiej.

W poniedziałek pole golfowe Zawarcie zapada w zimowy sen: będzie nieczynne i zamknięte na cztery spusty i dla osób z zewnątrz, i członków klubu. Będzie tak do 1 stycznia włącznie. - Klubowicze, którzy przechowują swój sprzęt golfowy w domku klubowym, proszeni są o odebranie go odpowiednio wcześniej - apeluje administracja pola.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.