Gorzów "w skrócie": o sygnalizacji, awarii i radnych

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzów "w skrócie": o sygnalizacji, awarii i radnych

Tomasz Rusek

Na samym początku deptaka na ul. Chrobrego (przy kawiarni Letnia) przestały działać światła na przejściu dla pieszych przez torowisko. Awaria? - Nie, celowo zasłoniliśmy wyświetlacze - wyjaśnił nam w poniedziałek miejski inżynier Ruchu Rafał Krajczyński.

Urząd zrobił to, bo po likwidacji barierek wzdłuż torowiska, sygnalizacja zupełnie straciła rację bytu.
Co ciekawe, nie oznacza to wcale usunięcia słupów (czego domagał się m.in. radny Patryk Broszko). Urzędnicy wstrzymują się z tym, bo wycięcie słupów z elektroniką wymagałoby przeprogramowania świateł w całym centrum. A to wymaga czasu.

Sygnalizacja przy Letniej nie działa, ale na razie urząd nie będzie jej likwidował. Powiedział nam o tym w poniedziałek miejski inżynier ruchu Rafał
Tomasz Rusek Sygnalizacja przy Letniej nie działa, ale na razie urząd nie będzie jej likwidował. Powiedział nam o tym w poniedziałek miejski inżynier ruchu Rafał Krajczyński.

Pech: rura strzeliła z samego rana
W poniedziałek fachowcy z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji musieli odciąć dostawy wody do domówi i firm przy ul. Warszawskiej (od ul. Sybiraków do numeru 124), przy Ptasiej i przy ulicy Szenwalda. Powodem była awaria rurociągu. Suche krany były od 9.30 aż do popołudnia. Na miejsce - jak zawsze w takich wypadkach - podstawiony został beczkowóz.

Radni już mają nowy grafik dyżurów
Masz problem? Poproś o pomoc radnych. Już 5 stycznia na spotkanie zaprasza Zbigniew Syska. W styczniu dyżurują też m.in. Sebastian Pieńkowski i Jan Kaczanowski. Szczegóły: 95 735 55 10.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.