Jarosław Miłkowski

Gorzów "w skrócie": Odeszła wybitna aktorka, Alina Horanin

Gorzów "w skrócie": Odeszła wybitna aktorka, Alina Horanin Fot. Archiwum teatru w Gorzowie
Jarosław Miłkowski

W czwartek odbędzie się pogrzeb Aliny Horanin, byłej aktorki gorzowskiego teatru. A co poza tym słychać w Gorzowie?

Nie żyje aktorka Teatru Osterwy Alina Horanin. Pogrzeb będzie dziś o 9.00 przy ul. Żwirowej
Alina Horanin zmarła w poniedziałek w wieku 82 lat. Z gorzowskim teatrem związana była w latach 1981-1987 oraz 1992-2000. Na naszej scenie debiutowała w przedstawieniu „Kwiaty polskie” Wojciecha Jasionka. Ze sceną pożegnała się z kolei w przedstawieniu „Niebezpieczne związki” w reżyserii Pawła Szumca. Trumna z ciałem zostanie wystawiona dziś o 8.45 w nowej kaplicy Products przy ul. Żwirowej. 0 9.00 zaczną się uroczystości pogrzebowe.

Złodziej zamknął sprzedawcę w WC
- 12 lat więzienia grozi 30-latowi, który dokonał rozboju w jednym ze sklepów z alkoholem - poinformował nas wczoraj Tomasz Bartos, oficer prasowy lubuskiej policji. W nocy z soboty na niedzielę 30-latek wszedł do monopolowego, zamknął sprzedawcę w toalecie i zaczął plądrować sklep. Z kasetki skradł 3,5 tys. zł. Gdy sprawa trafiła na policję, okazało się, że trop za
sprawcą prowadzi do Bole¬sławca w Dolnośląskiem, gdzie mężczyzna został zatrzymany przez miejscowych mundurowych. Pieniędzy ze sklepu przy sobie nie miał, bo ponoć wydał je w kasynie. Znaleziono przy nim za to rzeczy, które ukradł też na gorzowskiej barce. Teraz odpowie za to przed sądem.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.